Nowy numer 49/2020 Archiwum

3, 2, 1 Start

W pierwszy dzień Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 Wyspa Słodowa zamieni się w wyspę ognia, Nowy Targ opanują foodtracki i pełen kultury namiot sferyczny, a na budynku NFM zobaczymy spektakularny videomapping. W galerii BWA startuje wernisaż wystawy hiszpańskiego rzeźbiarza Eduardo Chillidy, a w CeTA odbędzie się premierowy spektakl „Insenso”. Miasto jest przygotowane na obchody największego święta kulturalnego w historii Wrocławia.

Do grona najważniejszych piątkowych wydarzeń należy wernisaż wystawy Eduardo Chillida "Brzmienia", podczas którego zobaczymy czterdzieści prac baskijskiego rzeźbiarza. Wrocławską ekspozycję rzeźb artysty uzupełnią dwie instalacje dźwiękowe zrealizowane przez kompozytora Gorkę Aldę. Wernisaż rozpocznie się o godzinie 18 w galerii Awangarda BWA przy ul. Wita Stwosza 32.

Szczególnie interesującym punktem programu jest także „Insenso” - premierowy spektakl w reżyserii Petrosa Sevastikoglou - koprodukcja Fundacji Avant Art i Instytutu Grotowskiego, który odbędzie się o godz. 19.15 w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA. Inspiracją sztuki jest postać Mercouri jako artystki żywo zainteresowanej kulturą i polityką, a także wrażliwej na sprawy społeczne. Następnie o godzinie 20.30 również w CeTA odbędzie się koncert „Muzyka grafiki / architektura dźwięku” zespołu Phonos ek Mechanes w ramach projektu „Mercouri/Xenakis” fundacji AvantArt.

Dzisiaj zobaczymy także pierwsze spektakle ognia na Wyspie Słodowej w ramach projektu „Płonąca Wyspa” Teatru Avatar, których dopełnieniem będą pokazy pirotechniczne, dymne oraz płonące instalacje artystyczne w reżyserii Anety Zwierzyńskiej. Pierwsze pokazy odbędą się od godz. 17 do 21.

Natomiast na pl. Nowy Targ już od godz. 14 rusza Festiwal Foodtracków i Namiot SFERA, gdzie przez cały weekend będzie można zjeść najlepsze smakołyki, a w namiocie sferycznym wziąć udział w warsztatach, koncertach i projekcjach filmowych. Od 17.00 do 21.00 można będzie zobaczyć niezwykle widowiskowy Videomapping na ścianie Narodowego Forum Muzyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama