Nowy numer 48/2020 Archiwum

Muzycznie na Rok Miłosierdzia

W najbliższą sobotę rozpoczną się próby przed kolejnym we Wrocławiu wykonaniem poporatorium "Miłość ponad wszystko". Koncert, połączony z modlitwą, odbędzie się 13 marca o 16.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Stanisławowskiej we Wrocławiu na Muchoborze Wielkim.

Jak podkreślają organizatorzy, będzie mieć ono szczególną wymowę w Roku Miłosierdzia. W modlitewno-artystycznym wydarzeniu o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym może wziąć udział każdy. Kto chciałby dołączyć do chórzystów, proszony jest o zgłoszenie się do Piotra Lacha: 501 845 422, lachpiotr103@wp.pl.

Jak jest idea projektu? Podczas gdy jedni obrażają, inni chcą wyrazić miłość, odpowiedzieć nią na okazywaną wobec Boga nienawiść, akty profanacji, znieważania sacrum. Zamiast nagłaśniać takie akty, postanowiono po prostu wynagrodzić je „zdwojoną” miłością.

Utwór składa się z siedmiu części. Muzyce towarzyszą fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej, tekstu s. Leonii Przybyło oraz jeden tekst Piotra Pałki, krakowskiego kompozytora, twórcy muzyki poporatorium. – To są bardzo piękne, natchnione słowa, z olbrzymią głębią – mówi Piotr Pałka. – Temu, kto je czyta, pozwalają wejść w przestrzeń kontemplacji, uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Są muzycznie bardzo inspirujące.
We Wrocławiu „Miłość ponad wszystko” zabrzmi po raz trzeci. Organizatorzy tłumaczą, że projekt jest współczesną formą trwania z miłością pod krzyżem, a udział w próbach może być szczególnym sposobem przeżywania Wielkiego Postu. Terminy prób podawane będą z wyprzedzeniem TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama