Nowy numer 25/2018 Archiwum

Muzycznie na Rok Miłosierdzia

W najbliższą sobotę rozpoczną się próby przed kolejnym we Wrocławiu wykonaniem poporatorium "Miłość ponad wszystko". Koncert, połączony z modlitwą, odbędzie się 13 marca o 16.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. Stanisławowskiej we Wrocławiu na Muchoborze Wielkim.

Jak podkreślają organizatorzy, będzie mieć ono szczególną wymowę w Roku Miłosierdzia. W modlitewno-artystycznym wydarzeniu o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym może wziąć udział każdy. Kto chciałby dołączyć do chórzystów, proszony jest o zgłoszenie się do Piotra Lacha: 501 845 422, lachpiotr103@wp.pl.

Jak jest idea projektu? Podczas gdy jedni obrażają, inni chcą wyrazić miłość, odpowiedzieć nią na okazywaną wobec Boga nienawiść, akty profanacji, znieważania sacrum. Zamiast nagłaśniać takie akty, postanowiono po prostu wynagrodzić je „zdwojoną” miłością.

Utwór składa się z siedmiu części. Muzyce towarzyszą fragmenty „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej, tekstu s. Leonii Przybyło oraz jeden tekst Piotra Pałki, krakowskiego kompozytora, twórcy muzyki poporatorium. – To są bardzo piękne, natchnione słowa, z olbrzymią głębią – mówi Piotr Pałka. – Temu, kto je czyta, pozwalają wejść w przestrzeń kontemplacji, uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Są muzycznie bardzo inspirujące.
We Wrocławiu „Miłość ponad wszystko” zabrzmi po raz trzeci. Organizatorzy tłumaczą, że projekt jest współczesną formą trwania z miłością pod krzyżem, a udział w próbach może być szczególnym sposobem przeżywania Wielkiego Postu. Terminy prób podawane będą z wyprzedzeniem TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma