Nowy numer 48/2022 Archiwum

Must be the Saint - Mercy Edition

To nie będą zwykłe rekolekcje...

- W Roku Miłosierdzia pragniemy zaprosić wszystkich młodych mężczyzn ze szkół gimnazjalnych do Henrykowa. Gwarantujemy, że będzie to czas pełen emocji i przygód - zachęca ks. Kacper Radzki, wicerektor Annus Propedeuticus Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Co przygotowali organizatorzy wydarzenia? Na pewno nie zabraknie zmagań sportowych. Najciekawsze z perspektywy uczestników może być jednak nocne zwiedzanie seminarium i klasztoru cystersów, jak również ekstremalna gra terenowa.

- Nie zabraknie też czasu na modlitwę. Głównymi gośćmi naszych rekolekcji będą ksiądz Jakub Bartczak oraz znany sportowiec, medalista olimpijski z Barcelony z 1992, bokser Wojciech Bartnik. Stawkę uzupełnia kleryk Adam Bilski, który podobnie jak ks. Jakub będzie zachęcał di poznawania Boga i uwielbiania Go w rytmach hip-hopu - zachęca ks. Arkadiusz Kruk, ojciec duchowny seminarium.

Tegoroczny tytuł rekolekcji to "Must be the Saint - Mercy Edition - Każdy może zostać Świętym". - Nie traktujmy tej myśli jako bardzo odległej. Często wydaje się nam, że świętość nie jest dla nas, że cały czas upadamy i nic nam nie wychodzi. Bóg działa inaczej. Wystarczy zauważyć, że na głowę Kościoła wybrał św. Piotra który "po ludzku" tak bardzo Go zawiódł - tłumaczy.

Zaproszenie na rekolekcje, które odbędą się od 29 do 31 stycznia skierowane jest do młodzieży męskiej w wieku gimnazjalnym. Alumni I roku MWSD, którzy przygotowują wydarzenie zapewniają, że każdy, kto zdecyduje się przyjechać do Henrykowa nie będzie żałował poświęconego czasu. Są też przekonani, iż rekolekcje szybko zaowocują nowymi znajomościami, umocnieniem relacji z Bogiem i ciekawymi doświadczeniami, jak nocowanie w opactwie, które powstało prawie 800 lat temu.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.henrykow.archidiecezja.wroc.pl/seminarium. Można również napisać wiadomość na: henrykow.rekolekcje@gmail.com oraz zgłosić się telefonicznie: 74 810 51 35.

Zobacz zaproszenie wideo:

Zaproszenie!! MUST BE THE SAINT - Mercy Edition
Michał Marciniak

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy