Nowy numer 3/2021 Archiwum

Walka trwa

Faza Wstępna Euro 2016 w piłce ręcznej za nami. Do Wrocławia przyjeżdżają nowe zespoły. Jakie spotkania zobaczymy w Hali Stulecia?

W grupie C, która rozgrywała swoje mecze w stolicy Dolnego Śląska, nie doszło do niespodzianek, chociaż mecze okazały się bardzo wyrównane.

Z pierwszego miejsca do dalszej fazy wyszedł faworyt czyli Hiszpania, która pokonała Szwecję i Niemcy i lekko sensacyjne zremisowała ze Słowenią. Kolejne dwa miejsca zajęły odmłodzone zespoły Niemiec i Szwecji i je także zobaczymy w następnym etapie turnieju

Z rywalizacji odpadła waleczna Słowenia, która zajęła ostatnie, czwarte miejsce w grupie. Dzielnie jednak stawiła czoła każdemu z zespołów, ale zazwyczaj nie wytrzymywała wyrównanych końcówek lub po prostu brakowało jej sił.

- Warto było przyjechać. Hala Stulecia zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Może nie ze względu na rozmiar, ale klimat i architekturę. Po za tym Wrocław nam się bardzo spodobał, choć pogoda nie dopisała- mówi Primož Mintaj, Słoweniec, który z grupą przyjaciół kibicował swoim reprezentantom.

Przy słynnej Iglicy jest zadaszona strefa kibica na ok. 1000 miejsc z telebimem i miejscem kateringowym, która cieszy się popularnością. Zaglądali tam Polacy, ale także kibice występujących tu drużyn, którym nie udało się zdobyć biletów. 

- Zapraszamy nie tylko podczas tych wrocławskich meczów, ale w każdy dzień rozgrywania spotkań np. Polaków w Krakowie. Oprócz sportowych emocji i wspaniałej atmosfery, nadarzy się okazja, by lepiej poznać miasto pod kątem Europejskiej Stolicy Kultury czy The World Games 2017 - zachęca Piotr Mazur.

Praktycznie przez wszystkie trzy kolejki pierwszej fazy grupowej największa sportowa hala Wrocławia była prawie pełna. Najwięcej biletów wykupili Niemcy i Szwedzi. 

Organizatorzy nie ukrywają, że również reprezentacja Polski może rozegrać swoje mecze we Wrocławiu. Musiałaby wówczas nie wejść do fazy finałowej, czyli nie wystąpić w półfinałach, ale walczyć o miejsca 5-7.

Do Wrocławia przyjadą więc teraz kolejne reprezentacje: Danii, Węgier i Rosji tworząc z Hiszpanią, Niemcami i Szwedami jedną grupę.

Najlepsze dwie drużyny przejdą do półfinałów. Trzecia i czwarta będzie walczyć o wspomniane wyżej miejsca 5-7. Szlagierowym meczem wydaje się być pojedynek Hiszpanii z Danią w niedzielę.

Poniżej przedstawiamy terminarz meczów we Wrocławiu. Przypominamy, że równolegle w drugiej grupie w Krakowie Polacy zmierzą się z Norwegią, Białorusią i Chorwacją.

22.01.16

18:15 Niemcy - Węgry 

20:30 Szwecja - Rosja

24.01.16

18:15 Niemcy - Rosja

20:30 Hiszpania - Dania

26.01.16

18:15 Hiszpania - Węgry

20:30 Szwecja - Dania

27.01.16

16:00 Szwecja - Węgry

18:15 Niemcy - Dania

20:30 Hiszpania - Rosja

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama