Nowy numer 6/2023 Archiwum

Sukces obornickiej gwiazdy

W tym roku Orszak Trzech Króli w Obornikach Śląskich zorganizowano po raz pierwszy, a już ma on swój sukces na miarę całej Polski.

Gwiazda, która prowadziła orszak w mieście, okazała się najładniejsza w Polsce! A tak brzmi ocena ocena jury ogólnopolskiego konkursu: "Na uznanie zasługuje kompozycja elementów trójbarwnych symbolizująca Trzech Króli i przywołująca elementy wzornictwa ludowego". Autorami gwiazdy (projekt i wykonanie) są Paulina Walczak i Adam Nowak, mieszkańcy Obornik Śląskich.

Jak podkreślają organizatorzy konkursu, prace były niezwykle zróżnicowane i każda miała swój własny, niepowtarzalny charakter oraz przesłanie. By jak najwiarygodniej ocenić walory każdej z nich na podstawie nadesłanych fotografii, poprosili o głos Tadeusza Molgę, warszawskiego artystę sakralnego, a przy tym portrecistę, marynistę, pejzażystę.

Nagrodą w konkursie jest umieszczenie zdjęcia gwiazdy na okładce śpiewnika Orszaku Trzech Króli 2017 wygranej miejscowości.

Warto podkreślić, że w tym roku inicjatywa po raz pierwszy zawitała w Obornikach Śląskich. Według szacunków, wzięło w niej udział 1200 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy