Nowy numer 43/2020 Archiwum

Do Krakowa przed ŚDM

6 miesięcy przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem przedstawiciele Wrocławskiego Sztabu Przygotowań wybrali się z wizytą delegacyjną do Krakowa.

Głównym punktem programu było spotkanie z przedstawicielką Komitetu Generalnego ŚDM, Dorotą Abdelmoulą.

Uczestnicy wyprawy odwiedzili ponadto sanktuarium św. Jana Pawła II oraz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie grupę wolontariuszy oprowadziła s. Gaudia Skass, prowadząca oficjalny profil na Facebook'u „Faustyna2016”.

Pobyt w Łagiewnikach rozpoczął się od Mszy św. w intencji wszystkich wolontariuszy przygotowujących się do wrocławskich Dni w Diecezjach oraz wydarzeń centralnych w Krakowie.

Po niej każdy mógł zatrzymać się na chwilę osobistej adorację Najświętszego Sakramentu przed Obrazem Jezusa Miłosiernego. S. Gaudia przedstawiła historię św. Faustyny Kowalskiej, a następnie opowiedziała o przygotowaniach duchowych do ŚDM, m.in. o słynnych łagiewnickich spotkaniach nazywanych "dwudziestki dwójki" (odbywają się 22 dnia każdego miesiąca). – Zaskoczyło mnie to, że tak duży nacisk kładą na przygotowania duchowe. Uświadomiłem sobie, że to właśnie odróżnia jŚDM od każdej innej współczesnej imprezy masowej – wspomina Piotrek, wolontariusz  z Sekcji Wolontariatu.

– Mnie chyba najbardziej uderzyła historia siostry Faustyny i kultu Bożego  Miłosierdzia – twierdzi Adrianna. – Znałam ją wcześniej, ale teraz po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że Bóg buduje wielkie rzeczy z małych czynów, gestów, wierności powołaniu. Myślę, że każde nasze działanie w przygotowaniach do ŚDM ma znaczenie. To, że możemy współtworzyć ŚDM jest wielką łaską. I chyba tak powinniśmy patrzeć na te najbliższe 6 miesięcy. Jak na czas łaski, w którym nie my ofiarowujemy swój czas, zdolności, pracę, ale jesteśmy obdarowywani bliskością Boga, możliwością głębszego życia Ewangelią i ale niesienia jej innym. Jestem bardzo wdzięczna s. Gaudii za tę uświadomioną prawdę.

– Każdy z nas był pod ogromnym wrażeniem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i całych Łagiewnik jako centrum duchowego życia Krakowa. Jadąc tam, chciałem dowiedzieć się jak przygotowuje się miasto Kraków na ŚDM, a podczas spotkania z Dorotą Abdelmoula rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości – podkreśla Grzegorz z Sekcji Promocji. – Bardzo zmotywował mnie profesjonalizm naszego gościa z głównego sztabu. Nie mogę się już doczekać lipca – dodaje Piotrek.

Dorota Abdelmoula przybliżyła wrocławskim koordynatorom szczegóły związane z logistyką krakowskich Wydarzeń Centralnych oraz  podejmowanymi akcjami, zarówno tych o charakterze promocyjnym, jak i duchowym. Ponadto podkreśliła niezwykłą wagę organizowanych w całej Polsce Dni w Diecezjach, które bezpośrednio poprzedzą wydarzenia w Krakowie. Zwróciła uwagę na cel ŚDM, jakimi według niej są iskry miłosierdzia – młodzi ludzie, którzy po zakończeniu ŚDM wyruszą w świat, dając świadectwo żywego Boga na Ziemi.

– Ten czas stanowił również okazję do integracji, której na co dzień nie ma zbyt wiele ze względu na mnogość zadań i wyzwań, jakie stoją przed nami – zauważa Grzegorz. – Utwierdziłam się w przekonaniu, że choć jesteśmy tylko ludźmi, wspólnie czyniąc to, co podoba się Bogu, możemy wszystko w Tym, Który nas umacnia – podsumowuje Agnieszka z Wrocławskiego Chóru ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama