Nowy numer 42/2018 Archiwum

ESK w szwajcarskim Sankt Moritz

W niedzielę w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz konie wystartują w gonitwie Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.

Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 - gonitwa pod tą nazwą rozegrana zostanie pierwszego dnia mitingu White Turf, jaki tradycyjnie zimą odbywa się w narciarskim kurorcie St. Moritz w szwajcarskich Alpach.

Na torze urządzonym na tafli zamarzniętego jeziora konie pełnej krwi angielskiej ścigają się w gonitwach płaskich i z płotami. W zimowych zmaganiach rywalizują także araby i kłusaki. Miejscową specjalność stanowi - skikjöring, czyli wyścigi duetów koń-narciarz.

Wyścigi konne na zamarzniętym jeziorze w St. Moritz rozgrywane są od ponad stu lat. Miting White Turf nie tylko sam w sobie stanowi markę, należy również do prestiżowego stowarzyszenia Top Events of Switzerland. Znajduje się tam w towarzystwie takich wydarzeń o światowej sławie, jak Festival del film Locarno, Puchar Świata w narciarstwie alpejskim Ski World Cup Wengen, Montreux Jazz Festival, lekkoatletyczny mityng Diamentowej Ligi Weltklasse Zűrich, wielkanocny festiwal muzyczny Lucerne Festival at Easter, golfowy turniej Omega European Masters Crans-Montana i targi sztuki Art Basel.

Gonitwa Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 to efekt porozumienia o współpracy, jakie Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice zawarł z Rennverein St. Moritz, organizatorem mitingu White Turf. We wrześniu 2015 rozegrana została we Wrocławia gonitwa Grand Prix White Turf St. Moritz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy