Nowy numer 44/2020 Archiwum

Chorzy świętują z radością

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na spotkanie z okazji Światowego Dnia Chorego w Roku Miłosierdzia.

Świętowanie odbędzie się 8 lutego i rozpocznie się uroczystą Eucharystią w archikatedrze wrocławskiej, której przewodniczył będzie bp Andrzej Siemieniewski. Organizatorzy przekonują, że jest to dzień, w który każdy z nas powinien się włączyć. - W Dzień Chorego chcemy połączyć naszą modlitwę i nasze „być” z osobami, które na co dzień doświadczają cierpienia - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas.

Jednocześnie zachęca do dołożenia wszelkich starań, by chorzy wokół nas mogli skorzystać w tym dniu z daru wspólnej Eucharystii. - To świętowanie wzmocni każdego i każdą z nas nowym doświadczenia i pomnoży w nas chęć służby osobom dotkniętym cierpieniem. Zachęcamy, by w geście solidarności w tym dniu przybyli również na spotkanie wolontariusze i personel medyczny, pielęgniarski i wszyscy opiekujący się na co dzień chorymi. Zachęcamy szczególnie do uczestnictwa rodziny osób chorych, by dzieląc się wspólnym doświadczeniem czerpać cierpliwość i karmić się miłością, Tego, który sam doświadczył cierpienia i bólu - dodaje.

Po Mszy św, w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, odbędzie się część artystyczna i poczęstunek. Organizatorzy zachęcają chętnych do pomocy wolontariuszy. Do ich obowiązków będzie należała pomoc chorym: w trakcie Eucharystii, w przyjściu do auli PWT, roznoszenie ciepłych napoi i przekąsek w trakcie drugiej części uroczystości oraz kwestie organizacyjne i porządkowe. Swoją chęć pomocy należy zgłosić na adres: wolontariat@wroclaw.caritas.pl.

Program Dnia Chorego:

  • 10.00 - Eucharystia w archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu,
  • 11.00 - przejście na Aulę Papieskiego Wydziału Teologicznego,
  • 11.00-13.00 - program artystyczny i agapa w Auli PWT.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama