Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wielki Post z paulinami

W Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Kościoła we Wrocławiu w I niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynają się rekolekcje. Inne, internetowe, trwają już od Środy Popielcowej.

Rekolekcje prowadzone przez o. Grzegorza Zakrzewskiego – paulina z Warszawy – będą trwać w kościele przy ul. św. Antoniego we Wrocławiu od 14 do 17 lutego.

W niedzielę nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św., w poniedziałek, wtorek i środę podczas Mszy św. o 9.00 i 18.00.

W piątki Wielkiego Postu w paulińskim sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest o 17.15, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.00.

W Środę Popielcową rozpoczęły się rekolekcje internetowe o modlitwie o. Augustyna Pelanowskiego OSPPE. Noszą tytuł „Siódma pieczęć”, a zostały wygłoszone na Jasnej Górze dla Dzieła Modlitwy „Z Maryją ratuj człowieka”. Mają formę krótkich rozważań o modlitwie. Można je znaleźć m.in. na stronie www.ratunek.jasnagora.pl.

Rozważania rekolekcyjne podzielone są na 43 odcinki przeznaczone na poszczególne dni Wielkiego Postu 2016. Dotyczą m.in. modlitwy w ukryciu, modlitwy, która prowadzi do kryzysów, modlitwy skargi, daru modlitwy wstawienniczej.

O. A. Pelanowski to wieloletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Paulinów w Krakowie Na Skałce, rekolekcjonista, autor wielu książek z dziedziny duchowości (m.in. „Siódmy rozdział”, „Dom w Bogu”, „Wolni od niemocy”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama