Nowy numer 12/2019 Archiwum

Powiozą miłosierdzie

Abp Józef Kupny poświęcił i oddał do użytkowania wrocławskiej Caritas osiem nowych samochodów.

Nowe pojazdy dla wrocławskiej Caritas będą służyły przede wszystkim pielęgniarkom, które opiekują się chorymi w domach. Jeden z pojazdów, przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych będzie użytkowany przez Warsztaty terapii Zajęciowej.

- Te samochody mają wieźć miłosierdzie - powiedział abp Józef Kupny, tłumacząc, że dzięki nim pracownicy Caritas będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących, chorych, starszych w różnych miejscach archidiecezji wrocławskiej. - To jest szczególnie ważne, kiedy jesteśmy wezwani przez papieża do tego, by miłosierdzie stawało się stylem życia chrześcijan - dodał hierarcha.

Zaznaczył również, że sama obecność na drogach pojazdów z logo Caritas może być znakiem, wzywającym do szacunku wobec drugiego człowieka. - Słowa Pisma Świętego mamy przekładać na życie nie tylko wtedy, gdy się modlimy, świętujemy niedzielę, czy przeżywamy święta, ale także gdy prowadzimy samochody - wyznał metropolita wrocławski, dodając, że na polskich drogach także potrzeba świadectwa chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup wezwał pracowników kościelnej instytucji dobroczynnej, by zawsze byli świadkami miłosiernego Ojca, gdziekolwiek zostaną posłani.

Aktualnie pod opieką wrocławskiej Caritas w ramach hospicjum domowego oraz opieki długoterminowej znajduje się ok. pół tysiąca osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL