Nowy numer 43/2020 Archiwum

Powiozą miłosierdzie

Abp Józef Kupny poświęcił i oddał do użytkowania wrocławskiej Caritas osiem nowych samochodów.

Nowe pojazdy dla wrocławskiej Caritas będą służyły przede wszystkim pielęgniarkom, które opiekują się chorymi w domach. Jeden z pojazdów, przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych będzie użytkowany przez Warsztaty terapii Zajęciowej.

- Te samochody mają wieźć miłosierdzie - powiedział abp Józef Kupny, tłumacząc, że dzięki nim pracownicy Caritas będą mogli szybciej i sprawniej dotrzeć do osób potrzebujących, chorych, starszych w różnych miejscach archidiecezji wrocławskiej. - To jest szczególnie ważne, kiedy jesteśmy wezwani przez papieża do tego, by miłosierdzie stawało się stylem życia chrześcijan - dodał hierarcha.

Zaznaczył również, że sama obecność na drogach pojazdów z logo Caritas może być znakiem, wzywającym do szacunku wobec drugiego człowieka. - Słowa Pisma Świętego mamy przekładać na życie nie tylko wtedy, gdy się modlimy, świętujemy niedzielę, czy przeżywamy święta, ale także gdy prowadzimy samochody - wyznał metropolita wrocławski, dodając, że na polskich drogach także potrzeba świadectwa chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup wezwał pracowników kościelnej instytucji dobroczynnej, by zawsze byli świadkami miłosiernego Ojca, gdziekolwiek zostaną posłani.

Aktualnie pod opieką wrocławskiej Caritas w ramach hospicjum domowego oraz opieki długoterminowej znajduje się ok. pół tysiąca osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama