GN 47/2020 Archiwum

Krew potrzebna od zaraz

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje o pomoc w związku z wyczerpującymi się zapasami krwi. Krwiodawcy są teraz na wagę złota.

Niskie stany magazynowe krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to sytuacja poważna. Wyczerpują się zapasy wszystkich grup o ujemnym Rh. Niewielkie są też zapasy krwi Rh dodatnich.

RCKiK zwraca się więc z prośbą do stałych i nowych krwiodawców, aby w najbliższym czasie oddali krew lub jej składniki. Odpowiednia, czyli stała rezerwa krwi, to bezpieczeństwo nas wszystkich.

Krew można honorowo oddać przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 w siedzibie wrocławskiego centrum, do którego podajemy także numer telefonu: 71 371 58 19. Krew można oddać także na licznych akcjach wyjazdowego poboru krwi.

Regularnie mobilny punkt poboru do dyspozycji Honorowych Dawców Krwi znajduje się przed Dworcem Głównym PKP od strony ul. Piłsudskiego oraz przy CH "Magnolia" o strony ul. Legnickiej.

Przypominamy, że krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami (każdorazowe oddanie krwi) nie może być krótsza niż 2 miesiące. Jednorazowo od osoby ważącej 50 kg lub więcej pobiera się 450 ml krwi (tzw. 1 jednostkę krwi).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama