Nowy numer 42/2018 Archiwum

Krew potrzebna od zaraz

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu apeluje o pomoc w związku z wyczerpującymi się zapasami krwi. Krwiodawcy są teraz na wagę złota.

Niskie stany magazynowe krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to sytuacja poważna. Wyczerpują się zapasy wszystkich grup o ujemnym Rh. Niewielkie są też zapasy krwi Rh dodatnich.

RCKiK zwraca się więc z prośbą do stałych i nowych krwiodawców, aby w najbliższym czasie oddali krew lub jej składniki. Odpowiednia, czyli stała rezerwa krwi, to bezpieczeństwo nas wszystkich.

Krew można honorowo oddać przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 w siedzibie wrocławskiego centrum, do którego podajemy także numer telefonu: 71 371 58 19. Krew można oddać także na licznych akcjach wyjazdowego poboru krwi.

Regularnie mobilny punkt poboru do dyspozycji Honorowych Dawców Krwi znajduje się przed Dworcem Głównym PKP od strony ul. Piłsudskiego oraz przy CH "Magnolia" o strony ul. Legnickiej.

Przypominamy, że krew pełna może być pobierana nie częściej niż 6 razy w roku od mężczyzn i nie częściej niż 4 razy w roku od kobiet, przy czym przerwa pomiędzy kolejnymi donacjami (każdorazowe oddanie krwi) nie może być krótsza niż 2 miesiące. Jednorazowo od osoby ważącej 50 kg lub więcej pobiera się 450 ml krwi (tzw. 1 jednostkę krwi).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy