Nowy numer 07/2020 Archiwum

Ksiądz Międlar odwołany z parafii

Zdecydowało o tym jego rodzime zgromadzenie. Przyczyny nie są znane.

Znany z uczestnictwa w licznych manifestacjach środowisk narodowych ks. Jacek Międlar CM przestał pełnić posługę we wrocławskiej parafii pw. św. Anny na Oporowie. - Decyzję o odwołaniu podjęły władze Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo, którego ww. kapłan jest członkiem, nie informując Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej o powodach swojej decyzji - pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik prasowy wrocławskiej kurii ks. Rafał Kowalski.

- Jedyną informacją, jaka dotarła do Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej w tej sprawie, jest informacja przedstawiciela Kurii Prowincjalnej Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego à Paulo o samym fakcie odwołania kapłana przez zgromadzenie, którą przyjmujemy do wiadomości - czytamy w komunikacie rzecznika archidiecezji.

« 1 »
 • Awa
  18.02.2016 19:00
  Awa
  o Międlarze u Pospeiszalskiego
  doceń 3
 • Król Dawid
  19.02.2016 00:42
  Uważam, że żeby przekonywać opinię publiczną narodowcy muszą być bardziej skoncentrowani na wielkim dżihadzie niż walce politycznej.

  Retoryka Wyborczej i mediów mainstreamowych opiera się na neomarksizmie. Głoszenie Chrystusa miłującego jest bardziej oparte na prawie naturalnym niż bycie Kościołem wojującym. Faszystą jest nie tylko kibol, ale każdy katolik, który nie poddaje się manipulacji przy pomocy retoryki neomarksistowskiej.

  ONR wydaje mi się katolicką alternatywą dla uzdrowienia ciała, którą proponuje marksizm mając przy okazji całkiem inne cele. Uzdrowienie ducha musi poprzedzać uzdrowienie ciała. Cieszy mnie, że Ruch Narodowy wstąpił do Kukiz'15.

  Pluralizm jest sztuczny właśnie dlatego, że obowiązują nas normy prawa pozytywnego, które nie są sprawiedliwe, a tym bardziej słuszne ponieważ zostały ustanowione przez ludzi i w interesie partykularnym nielicznych są często intepretowane.

  Narodowcom przydałoby się wykorzenienie stereotypów na temat Żydów, Syjonistów i Islamistów, choć np. zagrożenie ze strony fundamentalizmu islamskiego jest realne. Nasz interes narodowy nie jest np. ważniejszy od żydowskiego czy rosyjskiego interesu narodowego. Prowadzenie do konfrontacji nieuchronnie będzie prowadziło do wojny.

  Dialog z Islamem jest potrzebny m.in. dlatego, żeby mieć pośredni wpływ na hierachię islamską w celu wykorzenienia marksistowskiej teologii wyzwolenia obecnej w świecie islamu w postaci ekstremizmu, np. BM przeszło drogę od sufizmu do salafizmu (od kontemplacji do walki) co całkowicie wypaczyło idee Bractwa. Jeżeli jedną z przyczyn terroryzmu jest błędna interpretacja Koranu to poczucie niesprawiedliwości realizację eskaluje. Polska polityka jest pełna mesjanizmu politycznego i błędnej interpretacji Pisma Świętego.

  Wszystkie przesłanki wskazują, że za wojnę domową w Syrii odpowiada Turcja.

  "Tam gdzie wzmógł się grzech tam jeszcze obficiej rozlała się łaska". Katolicy nie są zbiorem indywiduów, lecz wspólnotą i jako wspólnota muszą postępować dla dobra wszystkich. Kapłani jako prowadzący owczarnię ukierunkowują wspólnotę. Nie wiem czy lepiej jest głosić kazania zaangażowane politycznie niż np. wierność małżeńską, Chrystusa i naukę społeczną Kościoła? Kazanie ks. Jacka, które widziałem w "Bliżej" bardzo mi się podobało.
  doceń 0
 • CYnick
  19.02.2016 11:36
  CYnick
  Brawo Wladze zakonne! Doswiadczenie uczy, ze Jacek jest Ksiedzem Specjalnej Troski i nalezy mu sie szczegolna ochrona. Gosc, ktory sie tak nakreca, powinien byc wyizolowany z toksycznego otoczenia, ktoremu naleza sie porzadne rekolekcje i post, a nie placzliwy prorok, ktory dopiero co wyszedl z seminarium. Zajrzy mu piekna dziewczyna gleboko w oczy i juz po nim. Chcecie jego dobra, czy swojego? Jesli jego...to chlopak potrzebuje wytrwalej modlitwy. Kto wezmie go w duchowa adopcje? Potrzebny mu spokoj, a nie cztery kamery w kosciele. Przemowy z relacji w "Blizej" sa ponizej wszelkiego poziomu, a reakcja Red. Prowadzacego to podszept czarnego...
 • Król Dawid
  19.02.2016 13:42
  Po takich wypowiedziach jestem coraz bardziej pewny, że Kiszczak dobierał ludzi po obydwu stronach.

  Wrogiem nie jest podmiotowość Polski tylko katolicyzm. Materializm propagowany przez ekskomunikowanych liberałów, socjalistów i komunistów sprowadza na manowce. Zajmują się tylko upokarzaniem chrześcijaństwa.

  Czas wykorzystać chrześcijański odpowiednik BM w wersji al-Banny. Nie walka tylko modlitwa. Przeszliśmy z nimi już tyle kroków, że cud musi się wydarzyć, a może już się wydarzył.

  Pokorna reakcja ks. Jacka pokazuje, że temu kapłanowi naprawdę zależy na wspólnocie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama