Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zostań klerykiem na trzy dni

Do niedzieli potrwają rozpoczęte w piątek trzydniowe rekolekcje, jakie tradycyjnie na początku każdego roku dla młodych mężczyzn organizuje Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.

Tym razem do wrocławskiego "domu ziarna" przyjechało 50 młodych z całej archidiecezji. W programie, poza codzienną Eucharystią, konferencjami i nabożeństwami, znalazła się także możliwość zwiedzania Muzeum Archidiecezjalnego oraz podziemi budynku klasztornego Zgromadzenia Sióstr Szkolnych Notre Dame, gdzie znajdują się relikty budynków sprzed ośmiu wieków. Niewątpliwym atutem tych dni – jak podkreślają ich uczestnicy – jest bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z klerykami oraz przełożonymi wrocławskiego seminarium. Nie zabraknie także akcentów związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży.

 – Spotkanie we wrocławskim "domu ziarna" nie ma charakteru werbunku do kapłaństwa – zaznacza ks. Artur Stochła, prefekt MWSD we Wrocławiu, dodając: – Chcemy dać tym młodym ludziom możliwość pogłębienia życia religijnego i umocnienia się w wierze, mając świadomość, że na co dzień rozproszeni w szkołach, uczelniach i parafiach mogą czuć się osamotnieni w swoim chrześcijaństwie.

W ponad 40-letniej historii organizowania rekolekcji dla młodzieży męskiej zdarzało się, że uczestniczyło w nich nawet 300 osób. – Uczestnicy zawsze wyjeżdżają stąd umocnieni i przekonani, że jako wierzący w Jezusa i żyjący określonymi wartościami nie są sami – mówi ks. Stochła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama