Nowy numer 41/2019 Archiwum

Abp Kupny otworzył "Miejscówkę"

W czasach, w których doświadczamy kryzysu jedności, każda działalność, która pomoże budować wspólnotę, opartą o konkretne wartości zasługuje na nasze wsparcie - zauważył metropolita podczas poświęcenia, rozpoczynającego działalność we Wrocławiu, centrum klubowego.

Metropolita wrocławski podkreślił, że nowo powstałe centrum stanowi przestrzeń spotkania dla młodych ludzi, którzy mogą nie tylko w piękny sposób spędzić czas wolny, nawiązać ciekawe znajomości, ale także zdobyć nowe umiejętności.

Przywołał przy tym nauczanie papieża Franciszka z encykliki „Laudato Si”. - Ojciec święty przekonuje nas, że nikt nie jest samotną wyspą i nikt nie żyje sam dla siebie. Jesteśmy w jakiś sposób wszyscy od siebie zależni, stąd tak ważne jest, byśmy czuli się wspólnotą - mówił arcybiskup.

Centrum klubowe „Miejscówka” działa na wrocławskim „Ołbinie”. W jego prace zaangażowane są w większości osoby z różnych duszpasterstw i wspólnot katolickich, od lat prowadzące działania kierowane do dzieci i młodzieży: obozy letnie i zimowe, akcje profilaktyczne czy działania kulturalne i artystyczne (koncerty, warsztaty, wystawy itp.).

W „Miejscówce” młodzi ludzie pod okiem doświadczonego muzyka mogą uczyć się gry na bębnach afrykańskich, tworzyć wraz z instruktorami, artystami - plastykami własne prace plastyczne, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych, dziennikarskich, tańca hip-hop czy kreowania wizerunku. - To ma być miejsce odkrywania talentów, pobudzania pasji, rozwijania kreatywności oraz umiejętności wyrażania siebie poprzez sztukę - mówią ludzie tworzący klub, dodając, że „Miejscówka” pomoże młodym rozwijać również umiejętności komunikacyjne oraz uczyć pracy w grupie. 

Święcąc centrum metropolita wrocławski wziął udział w warsztatach bębniarskich, próbując swoich sił w grze na kongach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL