GN 3/2019 Archiwum

Wielkopostne medytacje

Duszpasterstwo Akademickie "Maciejówka" serdecznie zaprasza na nowy poniedziałkowy cykl Wielkopostne medytacje o Pasji wg św. Mateusza z J. S. Bachem

Rzadko mamy okazję usłyszeć homilię na temat męki Pańskiej. Może nas przytłoczyć i zaskoczyć śpiewana w całości w Niedzielę Palmową albo w Wielki Piątek. Trudno skupić się na tak długim tekście. A przecież to jeden z kluczowych momentów Ewangelii! Warto zatrzymać się, by wspólnie czytać Mękę Pańską wg św. Mateusza, na podstawie której J. S. Bach stworzył wspaniałe dzieło.


Spotkania będą się odbywały przez trzy kolejne poniedziałki, rozpoczęte Mszą Św. w rektoralnym kościele św. Macieja o godzinie 19:00. Pierwsze 29 II, kolejne daty spotkań to 7 III, 14 III oraz ostatnie 19 III (w sobotę przed Niedzielą Palmową), na którym uczestnicy wysłuchają w całości Matthäus-Passion BWV 244 J.S. Bacha. 

Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia Archiwum CODA Maciejówka

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy