Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzień dla Stasia

W najbliższą niedzielę, 28 lutego, w Brzezince Średzkiej i Pisarzowicach odbędzie się organizowana z wielkim rozmachem akcja charytatywna. Cel jest szczytny, a program niezwykle bogaty.

Zebrane środki przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Stasia, trzyletniego mieszkańca Brzezinki Średzkiej.

– Chłopczyk walczy z nowotworem złośliwym, Neuroblastoma IV – mówi Tomasz Bojanowski z Fundacji na Maksa, która jest głównym organizatorem spotkania. – Jest już po operacji guza nadnercza, w trakcie chemioterapii, czeka go autoprzeszczep szpiku kostnego oraz leczenie przeciwciałami. Bardzo potrzebuje wsparcia. W pomoc zaangażowało się wiele środowisk z naszej okolicy.

Spotkanie rozpocznie uroczysta Msza św., odprawiona o 11.30 w kościele parafialnym w Brzezince Średzkiej z udziałem diakonii muzycznej ze wspólnoty Benedictus z Wrocławia. Po Eucharystii zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Stasia.

O 16.00 rozpoczną się występy artystyczne w hali sportowej w Pisarzowicach – swoje umiejętności zaprezentują dzieci ze szkoły w Pisarzowicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Grupa Teatralna Promyk, uczestnik WTZ Środa Śląska. O 17.00 rozpocznie się licytacja przedmiotów ofiarowanych przez lokalną społeczność (w tym m.in. niespodzianka od znanego sportowca). Od 13.00 do 17.00 w szkole będzie trwać zbiórka krwi; nie braknie atrakcji takich, jak malowanie dziecięcych twarzy.

Dzień dla Stasia  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama