Nowy numer 44/2020 Archiwum

Abp Kupny twitterowym rekolekcjonistą

Metropolita wrocławski kolejny raz przyłączył się do duchownych, "głoszących" rekolekcje na portalu społecznościowym Twitter. Tematyka tegorocznych rozważań ujętych w 140 znaków dotyczy siedmiu sakramentów świętych.

Inicjatywa została zaproponowana przez Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski na początku Wielkiego Postu. Wtedy do abp. Józefa Kupnego wpłynęła prośba o publikowanie w każdy piątek Wielkiego Postu kolejnego wpisu dotyczącego jednego z sakramentów świętych. Odpowiedział pozytywnie i do dnia dzisiejszego na profilu hierarchy znaleźć można krótkie refleksje nt. Chrztu, bierzmowania i Eucharystii, poprzedzone odpowiednim hashtagiem:

Abyśmy czuli się dziećmi Boga odkrywajmy codziennie w sobie Boże życie. Ono rozpoczęło się gdy przyjęliśmy #chrzest. Nikt go nas nie pozbawi

#Bierzmowanie to chwila, kiedy Kościół "daje nam" naszą chrzcielną świecę do ręki i mówi: "Dbaj o swoją wiarę i zapalaj innych do wiary".

#Eucharystia uświadamia nam, że łączy nas Chrystus i chociażby wszystko inne nas różniło, ten obok mnie zawsze będzie moim bratem.

- W 140 znakach nie jesteśmy w stanie wyczerpać bogactwa łask, dostępnych dla nas w sakramentach - mówi abp Kupny, dopowiadając, że coraz więcej osób dziś żyje w ciągłym biegu, nie znajdując czasu na przeżycie rekolekcji wielkopostnych.

- Tutaj widzę sens tego rodzaju inicjatyw. One mają zainteresować i zainspirować kogoś do zatrzymania się, do poszukiwań i w konsekwencji do głębszego wykorzystania czasu, jakim jest Wielki Post, a może nawet do takiego zaplanowania swoich zajęć, by móc przeżyć w parafii: rekolekcje, nabożeństwa Gorzkich Żali czy Drogi Krzyżowej - puentuje metropolita wrocławski.

Swoje konto na Twitterze abp Kupny założył dwa lata temu. Do tego czasu opublikował 933 wpisy, które obserwuje 2745 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama