Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Moje Westerplatte

Tak brzmi hasło 12. edycji Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio.

W pierwszym etapie trzeba rozwiązać quiz on-line. Można to zrobić z dowolnego miejsca i w dowolnym dniu przez cały miesiąc, aż do 7 marca. Wystarczy zarejestrować się, klikając w zakładkę „Weź udział w konkursie” na stronie: www.konkurspapieski.pl.

Do II etapu przejdą ci, którzy udzielą minimum 51 proc. poprawnych odpowiedzi. Ten etap także odbędzie się on-line, ale uczestnicy w całym kraju rozwiążą test w tym samym momencie. Na najlepszych czeka nie lada wyzwanie - napisanie eseju. Autorzy najwyżej ocenionych prac będę je bronić przed komisją podczas finału w połowie maja.

To największy w Polsce konkurs wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, w ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie pięć i pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest o co walczyć - zwycięzcy z każdego regionu konkursowego pojadą na wycieczkę do Rzymu! Dodatkową nagrodą są też indeksy na wybrane kierunki polskich uczelni katolickich.

Czy Jan Paweł II wciąż inspiruje młodzież? Mija ponad 10 lat od śmierci papieża Polaka, dzisiejsi licealiści mogą niewiele pamiętać z pontyfikatu, który skończył się, gdy byli jeszcze dziećmi. A jednak, rosnąca z roku na rok liczba uczestników konkursu pokazuje, że Jan Paweł II pobudza do twórczego myślenia kolejne pokolenia, młodzież chętnie konfrontuje swoje poglądy z papieskim nauczaniem. Uczestnicy konkursu z zapałem zgłębiają  katolicką naukę społeczną, szczególnie bliską Janowi Pawłowi II.

Organizowane przez Instytut Tertio Millennio wydarzenie jest jedynym konkursem poświęconym Janowi Pawłowi II, w którym uczestniczy młodzież polonijna - od dwóch lat  w zmaganiach biorą udział uczniowie z czterech stanów USA.

Konkursowi patronuje prymas Polski, abp. Wojciech Polak oraz ordynariusze wielu diecezji, m.in.: kard. Stanisław Dziwisz i abp. Kazimierz Nycz. Inicjatywę wspierają kuratorzy oświaty w poszczególnych regionach, a także Minister Edukacji Narodowej, Związek Polskich Kawalerów Maltańskich oraz liczne organizacje i media katolickie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL