Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kościół w mediach, media w Kościele

Już w najbliższy piątek, 4 marca, dziennikarz Piotr Żyłka i Jacek Szymczak OP rozwieją wątpliwości na temat wzajemnych relacji Kościoła oraz szeroko pojętych mediów.

Czym są media katolickie?  Kim jest dziennikarz katolicki? Jakie wyzwania stoją przed Kościołem w dobie medialnych przemian? Czy media katolickie są pozytywną odpowiedzią na wyzwania nowoczesności czy wyrazem braku zaufania do innych środków przekazu? Jak powinno wyglądać zaangażowanie katolików w świat mediów? Czy media mogą być skutecznym narzędziem ewangelizacji?

Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań dotyczących wzajemnych relacji Kościoła i mediów, postarają się znaleźć eksperci w tej dziedzinie. Do dyskusji zaproszonych zostało dwóch gości.

Piotr Żyłka - dziennikarz, bloger i publicysta, redaktor naczelny portalu DEON.pl. Jest inicjatorem projektu faceBóg i polskiego profilu papieża Franciszka, a także współautorem książki "Życie na pełnej petardzie", którą stworzył wraz z ks. Janem Kaczkowskim. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka.

O. Jacek Szymczak, dominikanin, do niedawna duszpasterz DA "Dominik". Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Katolickiej Agencji Informacyjnej i kierownika serwisu informacyjnego ekai.pl. Jego artykuły znajdziemy na stronach Stacja7.pl oraz 2RYBY.PL.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 marca, o godzinie 19.30 w Duszpasterstwie Akademickim Dominik (pl. Dominikański 2, wejście od ul. Janickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama