Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kościół i polityka. Czy to wspólna droga?

Polityka większości z nas kojarzy się prawie wyłącznie z kłótniami, kombinowaniem, być może nie do końca czystymi intencjami. Czy jest tak naprawdę?

Polityka większości z nas kojarzy się prawie wyłącznie z kłótniami, kombinowaniem, być może nie do końca czystymi intencjami. Może dlatego zdecydowana większość z nas uważa, że Kościół, a mówiąc ogólniej wiara, powinny się trzymać jak najdalej od polityki i jakiegokolwiek zaangażowania w sprawy społeczne. Czy jest tak naprawdę?

Czy katolik powinien dystansować się od polityki? Czy księża mają prawo wypowiadać się publicznie na tematy związane z polityką? Jaki powinien być stosunek państwo-Kościół? Na te i podobne pytania, postaramy się poszukać odpowiedzi w cyklu: „Kościół-Polityka, Wspólna Droga”.

Studenci z "Maciejówki" spotykają się w środy o godz. 20:00 w maciejówkowym Oratorium i zapraszają wszystkich do dołączenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma