Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wymaluj miłość

Trwa konkurs organizowany przez Fundację "By służyć" wraz z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza z Trzebnicy. Termin składania prac przedłużono do 7 maja.

– W czasie corocznej „Majówki w ogrodach klasztornych” przygotowujemy wystawę, prezentowaną w starej wozowni klasztornej. Z uwagi na trwający Rok Miłosierdzia, a także fakt, że siostry boromeuszki są „siostrami miłosierdzia”, nasza wystawa tym razem organizowana jest pod hasłem: „Dzieła Miłości” i wiąże się ze specjalnym konkursem – mówi Krystyna Klamińska, prezes fundacji. – Do tworzenia prac plastycznych, ukazujących miłość jako największą wartość w życiu młodego człowieka, zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat.

Wystawa zostanie otwarta przez bp. Andrzeja Siemieniewskiego, honorowego patrona konkursu, podczas „V Majówki w ogrodach klasztornych” w Trzebnicy 22 maja.

Prezentowana będzie aż do październikowych uroczystości jadwiżańskich. Będą ją mogli obejrzeć także młodzi z całego świata, którzy przybędą do Trzebnicy w lipcu, podczas diecezjalnego etapu Światowych Dni Młodzieży.

Młodzi artyści zyskają więc od razu sławę międzynarodową! Oprócz sławy, na najlepszych czekają cenne nagrody.

Zaplanowano też nagrody publiczności – przyznane przez uczestników „Majówki w ogrodach klasztornych” – tym razem z wyjątkowo atrakcyjnym programem (m.in. z występem Magdy Anioł).


Regulamin konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Dzieła Miłości” pod patronatem JE. Ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego

Organizator konkursu: Fundacja dla Ratowania Klasztoru św. Jadwigi Śląskiej „By służyć”, ul. ks. W. Bochenka 30, 55-100 Trzebnica, tel. 71 387 41 49; 607 327 326; 505 519 319; przy współpracy z Kongregacją Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Trzebnicy.

Cel konkursu: Ukazanie miłości jako największej wartości w życiu młodego człowieka. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni oraz umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży.

Zasady uczestnictwa: Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 lat. Odbywa się w trzech grupach wiekowych: I grupa  - od 7 do 10 lat, II grupa - od 11 do 14 lat, III grupa - od 15 do 18 lat.

Technika wykonania prac: kredka, ołówek, farby oraz techniki mieszane (techniki trwałe). Nie przyjmowane będą prace wykonane na szkle, wyklejane lub z użyciem plasteliny.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama