Nowy numer 25/2018 Archiwum

Poruszą serca

DA "Redemptor" zaprasza na spektakl muzyczny "Ślad losu".

"Zstąpiłem z gwiazd, by zbawić świat, nie potępić...", "Gdzie tylko grzech cię dotknie, tam Mnie czekaj - pomocną rękę dam...". Słowa Chrystusa zabrzmią kolejny raz we Wrocławiu.

Droga Krzyżowa "Ślad Losu", ze słowami redemptorysty o. Andrzeja Wodki CSsR oraz muzyką jego współbrata o. Wojciecha Skroboszewskiego CSsR, powstała na początku lat 90. XX w., a po raz pierwszy została wykonana przez zespół „Copiosa” działający przy seminarium redemptorystów. Mimo upływu czasu, nadal zachowuje aktualność

Oratorium słowno-muzyczne „Ślad losu” przez poruszającą muzykę podkreśla poetycki tekst opowiadający o męce i śmierci Chrystusa, o miejscu człowieka na krwawej drodze na Kalwarię, ale także o nadziei związanej z pokonaniem śmierci przez boską Miłość.

Poprzez spektakl studenci pragną pokazać, jak wielkie bogactwo form tkwi w Kościele katolickim. „Ślad losu” jest utworem łączącym przeżycia duchowe z estetycznymi, wzbogaconym także przez pantomimę. Jest to wspaniała okazja do kontemplacji Miłości wydanej na śmierć.

Widowisko połączone z modlitwą będzie wystawiony 6 marca br. o godz. 17.15 oraz 11 marca br. o godz. 18.15 w Kościele Akademickim na ulicy Wittiga 10.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma