Nowy numer 2/2021 Archiwum

Jak dobrze wychować dzieci?

Wrocławskie Stowarzyszenie na rzecz Edukacji i Rodziny NURT zaprasza na VII Konferencję Rodzinną: Kocham, więc wychowuję.

Konferencja będzie składała się z dwóch prelekcji, dotyczących niezwykle aktualnych problemów wychowawczych.

Pierwszy dotyczy używania przez dzieci sprzętu elektronicznego w domu i w szkole. Prelekcję pt. "Smartfon, tablet, komputer - pomoc czy przeszkoda w wychowaniu dziecka" wygłosi Janusza Wardaka, szczęśliwy mąż i tata dziewięciorga dzieci, wicedyrektor ds. wychowawczych szkoły "Żagle" w Warszawie.

Organizatorzy przekonują, iż postęp technologiczny zmienia życie nas wszystkich. Warto jednak zastanowić się chwilę nad tym, czy i jakie niesie ze sobą konsekwencje, szczególnie dla tych najbardziej bezbronnych - naszych dzieci. Uczestnicy wykładu zastanowią się także  nad granicą wieku dziecka, od której przyjaźń z komputerem nie jest już ograniczająca.

Drugą prelekcję wygłoszą wspólnie Katarzyna i Waldemar Dobrzyńscy, doświadczeni rodzice pięciorga dzieci. Poruszą kwestię mocno dziś dyskusyjną lub spychaną na margines. Temat ich wykładu brzmi: "Rodzina szkołą charakteru".

Państwo Dobrzyńscy zebrali ogromne doświadczenie będąc od 26 lat małżeństwem oraz moderując "Akademię Familijną". Doświadczenie to jest cały czas weryfikowane w życiu prywatnym i zawodowym: pani Katarzyna jest nauczycielem w szkole "Promienie" w Nadarzynie, a pan Waldemar prowadzi własną firmę. Czy rodzina powinna wychowywać? Czy to w domu dzieci uczą się postaw społecznych? Czy potrzebujemy kształtowania charakteru, a jeśli tak, w jaki sposób rozwijać go u naszych dzieci?

Konferencja będzie miała miejsce w "Q Hotelu Wrocław" przy ul. Zaolziańskiej 2, w niedzielę, 13 marca, w godzinach 15 - 17. Wstęp na konferencję jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama