Nowy numer 43/2020 Archiwum

24 godziny dla Pana

Cała doba uwielbienia, adoracji, jednania się z Bogiem - początek w katedrze wrocławskiej w piątek 4 marca o 20.00.

- Do propagowania Inicjatywy „24 godziny dla Pana” zachęca papież Franciszek w bulli „Misericordiae vultus” o Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia - przypomina Tomasz Piechnik, lider wspólnoty Hallelu Jah, koordynującej organizację spotkania.

- We Wrocławiu już rok temu odbyło się podobne czuwanie, z udziałem 20 wspólnot. Tym razem, dzięki inicjatywie ks. Pawła Cembrowicza, odbędzie się ono w katedrze wrocławskiej, w sercu archidiecezji - dodaje.

24 godziny wypełni m.in. adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia animowana przez poszczególne wspólnoty, Eucharystia.

W tym czasie - zgodnie z życzeniem papieża Franciszka - w katedrze będzie można również przystąpić do Sakramentu Pokuty.

Spotkanie otworzy w piątek o 20.00 modlitwa duszpasterzy, liderów, animatorów, natomiast zwieńczy uroczysta Msza św., której w sobotę o 18.30 będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski.

Wspólnemu uwielbieniu w katedrze – wrocławskim „Wieczerniku” – towarzyszą słowa z Dziejów Apostolskich 1,13: „Weszli do sali na górze i przebywali w niej…”.

Swój udział w inicjatywie zgłosiło wiele wspólnot (m.in. Agalliasis, Lew Judy, Dom Boży, Jan Chrzciciel, Benedictus, Solniczka, Hallelu Jah, Fundacja 24/7, Młodzież HH. Zacheusz). Spotkanie otwarte jest oczywiście dla wszystkich chętnych.

- Sobotnia Eucharystia zakończy się posłaniem do pełnienia dzieł miłosierdzia. Chcemy podczas modlitwy trwać w postawie wyrażonej słowami "Jezu, ufam Tobie", pozwalając, by On opatrzył nasze rany i uzdolnił nas do niesienia Jego miłosierdzia w świat - mówi Tomek.

I dodaje, że w czasie trwania "24 godzin dla Pana" Diakonia Miłosierdzia wspólnoty Hallelu Jah podejmuje bardzo konkretną posługę wobec ubogich osób, gromadzących się przy franciszkańskim kościele św. Antoniego przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu.

W sobotę, 5 marca, odbędzie się tam charytatywno-ewangelizacyjne spotkanie pod hasłem "Miłosierdzie bez granic", ze wspólną modlitwą i poczęstunkiem, ze świadectwami i orędziem. Po wspomnianym spotkaniu rozpocznie się wśród ubogich i bezdomnych Kurs Alfa.

24 godziny dla Pana  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama