Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tak, Pomagam!

Wrocławska Caritas dziś i jutro (4-5.03.) organizuje dziesiątą zbiórkę żywności pod hasłem: "Tak, POMAGAM!". W akcję zaangażowanych jest ponad pół tysiąca wolontariuszy.

Podczas wielkanocnej zbiórki, która zostanie przeprowadzona w supermarketach i sieciach handlowych w całej Polsce, wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których placówki Caritas, przygotują świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin.

- Każda taka paczka, każdy kilogram przekazanej żywności to konkretny uśmiech i wdzięczność naszych podopiecznych - ­ zaznacza ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Zbierane będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, słodycze dla najmłodszych oraz konserwy mięsne i rybne. Żywność trafi do rodzin w trudnej sytuacji materialnej, osób samotnych i chorych.

Tylko na terenie archidiecezji wrocławskie paczki dotrą do około 2 tys. odbiorców. Podczas ubiegłorocznej akcji pozyskano ponad 29 ton żywności.

Lista sklepów w załączniku. Kliknij tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama