Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wawrzyny zapraszają na ćwiczenia duchowe

Okres wielkopostny nie jest egzaminem z wiary czy sprawdzianem siebie.

Owszem, to rodzaj samokontroli, ale zarazem oznaka miłosierdzia wobec własnej osoby. Pierwszy ruch ku ukojeniu, równowadze i uporządkowaniu swojego życia. Brzmi trochę egocentrycznie? No właśnie. Złapanie balansu pomiędzy tym, co robimy dla siebie, a co rzeczywiście oddajemy Bogu oraz bliźniemu.

W tym czasie warto zatroszczyć się o stan swojej duszy, uczestnicząc w rekolekcjach wielkopostnych. W dniach 6-9 marca nauki w Duszpasterstwie Akademickim "Wawrzyny" (ul. Odona Bujwida 49/51) wygłosi je ks. Paweł Cembrowicz.

Duszpasterz pochodzi z Bolesławca, a aktualnie pełni funkcję proboszcza we wrocławskiej katedrze pw. św. Jana Chrzciciela. Prowadził także wykłądy z liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu, a tematem marcowych rozważań będzie właśnie Eucharystia.

Msze święte w dniach rekolekcyjnych od poniedziałku do środy o godzinie 18 i 20, a w niedzielę o 9.30, 12.00, 18.00 i 20.00. W trakcie rekolekcji będzie także możliwość spowiedzi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma