Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W jego sercu zawsze był Lwów

Śp. ks. Franciszek Rozwód wspominany jest również za naszą wschodnią granicą.

- Zmarły 6 marca ks. Franciszek Rozwód, prawdopodobnie najstarszy kapłan na świecie, pielęgnował więzi z rodzinną Ziemią Lwowską - mówi Gościowi Wrocławskiemu ks. Grzegorz Draus, proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie.

Podkreśla, że nestor kapłanów jeszcze jako stulatek pielgrzymował na Ukrainę i odprawił Mszę św. w katedrze, w której w 1937 r. przyjął święcenia prezbiteratu.

Ostatnie spotkanie z ks. G. Drausem miało miejsce 17 stycznia. Zmarły ksiądz kanonik zapoznał się wówczas z planami budowy nowego kościoła we Lwowie, a także przyjął godność Seniora Honorowego Komitetu Budowy Kościoła i Domu św. Jana Pawła II. - Nieproszony, złożył poważną ofiarę na budowę i powiedział proroczo, że „Kościół Katolicki ma we Lwowie przyszłość” - dodaje proboszcz.

W spotkaniu wziął udział również ks. prałat Stanisław Pawlaczek, urodzony w podlwowskich Sokolnikach, u których bram powstaje kościół.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma