Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Muzyczny Wielki Post

Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej odbędzie się w Skarbimierzu w sobotę 12 marca.

Spotkanie – organizowane po raz piąty przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz parafię w Skarbimierzu – rozpoczną przesłuchania konkursowe 12 marca o godz. 10 w Publicznym Gimnazjum w Skarbimierzu-Osiedlu, a koncert laureatów i wręczenie

nagród nastąpią po Mszy św. o 17 w tutejszym kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu. Wykonawcy zaprezentują pieśni o tematyce pasyjnej, przybliżając słuchaczom klimat Wielkiego Postu oraz muzyczne tradycje kościelne.

– W tych utworach można ujrzeć człowieka, który czasem doświadcza buntu wobec wydarzeń swojego życia, człowieka zapatrzonego w oblicze cierpiącego Chrystusa, adorującego Go w grobie – mówił proboszcz parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ks. Stanisław Grzechynka. – Niektórzy przychodzą tu dla muzyki, by z zaciekawieniem posłuchać utworów innych niż te słyszane na co dzień.

Andrzej Sowa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu wyjaśniał, że pomysł na Przegląd Pieśni Pasyjnych i Pokutnych zrodził się wśród członków parafialnego Chóru „Cantate Domino”, który powstał 16 lat temu. Uczestników – chórów, zespołów, duetów i solistów – wciąż przybywa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy