Nowy numer 44/2020 Archiwum

Abp Kupny zaprasza na Światowy Dzień Młodzieży

Metropolita wrocławski skierował do młodych z całej diecezji zaproszenie na spotkanie, które odbędzie się w Niedzielę Palmową w stolicy Dolnego Śląska na Ostrowie Tumskim.

W swoim liście do młodych abp Kupny przypomina, że minęło już ponad 30 lat od dnia, kiedy Jan Paweł II zaprosił młodych z całego świata na spotkanie z następcą św. Piotra.

- Wówczas nasz papież wyraził pragnienie, by regularnie co roku w Niedzielę Palmową w każdej diecezji młodzi mogli spotkać się ze swoim biskupem, aby wspólnie przeżywać Światowy Dzień Młodzieży - pisze hierarcha, dodając, że w myśli Papieża Polaka dzień, w którym przeżywamy wspomnienie wjazdu Jezusa do Jeruzalem na święto Paschy ma być dla każdego dniem wyjścia na spotkanie Boga.

- Podejmując to wyzwanie od lat młodzież w różnych zakątkach ziemi właśnie w ten sposób wkracza w Wielki Tydzień. Wychodzą ze swoich parafii, wspólnot, domów na spotkanie Boga i zachęcają wszystkich, aby w następnych dniach w skupieniu i na modlitwie rozważać Tajemnice Paschalne Chrystusa - zauważa ksiądz arcybiskup.

W dalszej części swojego zaproszenia metropolita wrocławski wyraża nadzieję, że najbliższe spotkanie, które rozpocznie się w Niedzielę Palmową Mszą św. o 15.00 pod jego przewodnictwem będzie nie tylko kolejnym etapem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Polsce, ale przede wszystkim początkiem nowej tradycji spotkań młodzieży archidiecezji wrocławskiej - tak, jak chciał tego św. Jan Paweł II.

Po Eucharystii wszyscy spotkają się przy scenie pod katedrą, gdzie wystąpią m.in. ks. Jakub Bartczak oraz zespoły Fragua, Kocik&Maley i Gate of Heaven, a także wrocławski chór Światowych Dni Młodzieży. Przewidziano także „poczęstunek w Józefowie” (na dziedzińcu rezydencji arcybiskupów wrocławskich) oraz modlitwę uwielbienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama