Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wokół kontemplacji

Dominikańska Szkoła Wiary we Wrocławiu zaprasza na kolejne spotkanie.

W sobotę, 19 marca, o 17.00 w starym refektarzu klasztoru Dominikanów we Wrocławiu (pl. Dominikański 2) o. Bartłomiej Wolszleger OP wygłosi wykład „Modlitwa kontemplacyjna”.

Pytania o to, jak się modlić, czym są przeżywana w duchu chrześcijańskim medytacja i kontemplacja, coraz częściej nurtują wierzących.

Dlaczego podobne tematy pociągają współczesnych – podobno tak zabieganych – ludzi? Czym jest rozmyślanie kontemplacyjne a czym kontemplacja w ścisłym tego słowa znaczeniu, będąca wynikiem szczególnej łaski Bożej?

– Na wykład zapraszamy szczególnie tych, którzy są przekonani, że modlitwa kontemplacyjna to coś tylko dla osób o znakomitym przygotowaniu teologicznym (np. wyłącznie osób duchownych), a nie zwykłych zjadaczy chrześcijańskiego chleba – mówi Marek Misiak, jeden z organizatorów wykładu – Warto przypomnieć, że św. Jan Paweł II wskazywał, że jedną z najważniejszych modlitw kontemplacyjnych jest Różaniec, a jedną z największych kontemplatyczek w dziejach – św. Faustyna, która ukończyła tylko trzy klasy podstawówki.

Wstęp na wykład jest wolny. Nagrania poprzednich spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary we Wrocławiu znaleźć można na stronie internetowej www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama