Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zainspiruj się przed świętami

X Konkurs na Babę i Palmę Wielkanocną Gminy Skarbimierz odbędzie się w sobotę, 19 marca, w Domu Ludowym w Łukowicach Brzeskich.

Spotkanie rozpocznie się o 15.00. Na początek zaplanowano degustację potraw świątecznych.

O 16.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Modrzewiacy z WOK Wołczyn, o 16.40 zostaną ogłoszeni zwycięzcy i wręczone nagrody.

Konkurs co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Kolorowe stoły uginają się od bab, mazurków, przekładańców czy serników; wokół rozchodzi się woń jajek, żuru oraz rozmaitych wędlin, a fantazyjne palmy budzą podziw.

Andrzej Sowa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, organizator konkursu, podkreśla, że… to etap przygotowań jest nie mniej ważny niż sama impreza.

– Byłem w niektórych wioskach i widziałem, jak wygląda ta praca. To są całe ceremonie, w których gdzieniegdzie uczestniczą również dzieci – wspominał przy okazji poprzedniej edycji, podkreślając wielką wartość tego typu zmagań konkursowych.

– Z jednej strony kultywujemy tradycję, z drugiej jest to dla nas kolejny etap przygotowania do świąt wielkanocnych. Jest jeszcze trzeci wymiar. Wydaje mi się, że przez tę część rozrywkową imprezy stajemy się dla siebie po prostu bardziej życzliwi – dodawał.

W ubiegłym roku zwycięzcą konkursu została grupa „Skarbimierz – osiedle”. Jak będzie tym razem? Zobaczymy. Baby już pewnie się pieką.

Patronatem honorowym objęli konkurs Wójt Gminy Skarbimierz Andrzej Pulit i Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. Organizatorem spotkania są Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Urząd Gminy i Rada Sołecka Łukowic Brzeskich.

Zainspiruj się przed świętami  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama