Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stoły się uginały

W Łukowicach Brzeskich wybrano najlepsze baby i najpiękniejsze palmy.

Doroczny Konkurs na Babę i Palmę Wielkanocną Gminy Skarbimierz odbył się już po raz 10. W szranki stanęli przedstawiciele ośmiu miejscowości przedstawiając jurorom i publiczności nie tylko ciasta, ale również swoje propozycje kulinarne na wielkanocne stoły. Co istotne, każdy mógł tych dobrodziejstw spróbować.

- Zmagania odbyły się na hali sportowej, bo za każdym razem przyjeżdża więcej gości. W tym roku przybyło do nas ponad 400 osób, czego zupełnie się nie spodziewaliśmy - mówi Andrzej Sowa, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu, organizator konkursu.

Gran Prix konkursu, podobnie jak w ubiegłym roku, zdobyła reprezentacja miejscowości Skarbimierz - osiedle. Pierwsze miejsce zdobyła Żłobizna, a dalej: Łukowice Brzeskie, Bierzów. Przyznano także wyróżnienia specjalne dla Zieleńcic, Lipek, Małujowic i Kruszyny. Nagrodami były bony na sprzęt RTV i AGD w jednym z brzeskich sklepów. Jak zaznacza A. Sowa, tak atrakcyjne niespodzianki mogły być przygotowane dzięki sponsorowi, firmie Gaz System.

Stoły się uginały   W czasie obrad jury na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Modrzewiacy" archiwum organizatorów - Ten konkurs to wielka wartość. W tworzenie tych kulinarnych arcydzieł zaangażowane są całe, wielopokoleniowe grupy - zauważa dyrektor biblioteki w Skarbimierzu. Cieszy się zwłaszcza obecnością dzieci. - Tu przybyli ludzie z różnych stron i w naszym regionie te tradycje się mieszają, wydaje się więc, że dla przetrwania pewnych zwyczajów dzieci są niezbędne.

Patronat nad X Konkursem na Babę i Palmę Wielkanocną objął "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama