Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Święconka" dla najuboższych przejdź do galerii

Wrocławska Caritas, dzięki ofiarności i trosce arcybiskupa wrocławskiego Józefa Kupnego oraz wsparciu darczyńców, przygotowała w Wielką Sobotę spotkanie dla 200 najuboższych.

Metropolita wrocławski poświęcił w jego trakcie paczki z żywnością dla osób korzystających z łaźni czy jadłodajni Caritas we Wrocławiu. 200 toreb wypełnionych artykułami żywnościowymi, wśród których nie zabrakło chleba, ale też wędlin czy słodyczy, rozdane zostało wśród bezdomnych i najuboższych. To ważne przedsięwzięcie, szczególnie dlatego, że w okresie Wielkanocy nie działa jadłodajnia, zatem osoby korzystające z niej na co dzień mogłyby zostać pozbawione żywności.

Metropolita wrocławski złożył też świąteczne życzenia. Arcybiskup życzył wszystkim nadziei i radości płynących z faktu pokonania śmierci i zła. Przypomniał o istocie świąt wielkanocnych, o śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Osobiście wręczając paczki przygotowane przez wolontariuszy Caritas, miał okazję zamienić z każdym z obecnych choć kilka słów.

W okresie przedświątecznym Caritas w diecezji wrocławskiej, za pośrednictwem parafialnych zespołów, wydała ponad 20 ton artykułów żywnościowych, które trafiły do ok. 5 tys. osób. Akcja „Talent Miłosierdzia” spotkała się z szerokim odzewem wśród wiernych archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama