Nowy numer 43/2020 Archiwum

Niewolnictwo istnieje także dziś

Na modlitwę za ofiary handlu z ludźmi i spotkanie z s. Anną Bałchan zapraszają 2 kwietnia Fundacja 24/7 oraz Dom Modlitwy Wroclaw24.

Organizatorzy tłumaczą, że w czasie Wielkiego Postu przez 40 dni modlili się za ofiary handlu ludźmi na całym świecie.

– Słowo Boże mówi nam, że wielką moc ma wytrwała modlitwa sprawiedliwego (Jk 5,16), toteż w tym czasie co najmniej 4 razy ukazały się w polskiej prasie informacje dotyczące rozbicia kolejnych grup przestępczych zajmujących się tym właśnie procederem. Chwała Bogu! – mówią.

Na zakończenie tego okresu chcą jeszcze raz stanąć przed Bogiem wspólnie, aby oddać Mu chwałę i wezwać Jego imienia nad wszystkimi, którzy żyją w niewoli.

On przyszedł, aby uwolnić więźniów. Tak więc ofiarom handlu ludźmi poświęcona będzie Góra Modlitwy, która rozpocznie się 2 kwietnia o 12.00 przy ul. Kanoniej 11 na wrocławskim Ostrowie Tumskim. W programie m.in. uwielbienie i modlitwa wstawiennicza za ofiary handlu ludźmi. O 16.00 s. Anna Bałchan wygłosi wykład „Współczesne formy niewolnictwa”, a na 18.00 zaplanowano projekcję filmu „Nikczemny: handlarz dusz” (film dozwolony od lat 16).

Siosyta Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, z zawodu mechanik obróbki skrawaniem i teolog – absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego – pracowała m.in. jako katechetka oraz w katowickim Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”. Od 1999 zajmuje się pomocą osobom uwikłanym w prostytucję.

W 2001 została jednym z założycieli i prezesem stowarzyszenia, od 2010 r. działającego pod nazwą Stowarzyszenie Po MOC dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej, którego celem jest pomoc kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętych przemocą seksualną, fizyczną i psychiczną, ofiarom handlu kobietami, ofiarom przymuszonej prostytucji oraz ich rodzinom.
Za swoją działalność otrzymała w 2008 Nagrodę Totus oraz Nagrodę im. księdza Józefa Tischnera.

Więcej TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama