Nowy numer 44/2020 Archiwum

W strumieniach łaski

Noc Miłosierdzia i Niedziela Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu - zanurz się w nowym Życiu.

W kościele pw. Opieki św. Józefa-Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Ołbińskiej w sobotę 2 kwietnia wieczorem rozpocznie się modlitewne czuwanie. O 19.30 Zespół Muzyki Sakralnej „Lumen” wykona Pop-Oratorium „Miłosierdzie Boże”. Kolejne punkty programu: 21.00 – spotkanie z Maryją, Matką Miłosierdzia; 21.45 – Taniec Uwielbienia Miłosierdzia Bożego; 22.00 – przerwa na ciepłą herbatę; 22.30 – modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, teksty św. Faustyny, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Jana Pawła II; 24.00 – uroczysta Eucharystia, Iskra Miłosierdzia, procesja z obrazem Jezusa Miłosiernego, rozesłanie i agapa w klasztorze.

W kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego przy pl. Grunwaldzkim w niedzielę 3 kwietnia uroczystej Eucharystii o 13.00 będzie przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski. Msza św. będzie transmitowana przez telewizję Polonia. O 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia, o 16.30 koncert "Oblicze Miłosierdzia" (dyr. Hubert Kowalski).

Warto dodać, że do znajdującej się obok kaplicy Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia trafił obraz Miłosiernego Jezusa autorstwa Adolfa Hyły, wizerunek będący poprzednikiem obrazu, który ostatecznie znalazł się na stałe w kaplicy w Łagiewnikach. Zobacz TUTAJ

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu-Gądowie (ul. Bajana) w niedzielę 3 kwietnia o 12.00 Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita Lwowa. Dawny sekretarz św. Jana Pawła II podczas Eucharystii przekaże parafii jego relikwie. Oprawę muzyczną stworzą chór parafialny Misericordia i Orkiestra Dęta Katolickiego Liceum w Henrykowie.

W strumieniach łaski   Archiwum organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama