Nowy numer 43/2020 Archiwum

Współistnienie czy konfrontacja?

Chrześcijanie i muzułmanie. Szansa na pokojowe współistnienie czy nieunikniona konfrontacja? Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach "Akademii Intelektu" w Maciejówce

Nie ma dziś w światowych mediach tematu, któremu poświęca się więcej miejsca niż islamowi. Czy jesteśmy skazani na konflikt między chrześcijanami i muzułmanami?

Warto budować własną opinię w tej kwestii w oparciu o wiedzę i doświadczenia osoby, która poznała islam od środka. Dlatego gościem następnego spotkania Akademii Intelektu będzie ksiądz dr Adam Wąs, werbista i arabista, członek Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski, wieloletni wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wcześniej ukończył Papieski Instytut Studiów Arabistycznych i Islamologicznych w Rzymie, studiował również w Jordanii, Kairze i Tunisie.

Wydaje się, że historia kontaktu wyznawców obu religii to nieustanny konflikt wierzeń, systemów moralnych i społecznych, w końcu krwawych krucjat i wojen. Czy zawsze tak było, a przede wszystkim – czy musi tak być? W jaki sposób dzisiaj, kiedy o muzułmanach mówi się głównie w kontekście fundamentalistycznym, a muzułmańskich migrantów przedstawia jako najeźdźców Europy, postrzegać tę religię i ludzi, którzy ją wyznają?

Spotkanie Akademii Intelektu "Chrześcijanie i muzułmanie. Współistnienie-konfrontacja-współzależność?" odbędzie się w  czwartek 31 marca o godz. 20.00 w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego ,,Maciejówka” na rogu ulicy Szewskiej i pl. Nankiera.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama