GN 48/2020 Archiwum

Dobro Dolnego Śląska powinno jednoczyć

Reprezentujący w Parlamencie RP Dolny Śląsk posłowie i senatorowie z różnych opcji politycznych przybyli dziś na tradycyjne świąteczne spotkanie z metropolitą wrocławskim.

Tym razem abp Józef Kupny zaprosił parlamentarzystów do sali Senatu Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. 

Witając gości hierarcha zwrócił uwagę, że dobro Dolnego Śląska jest tym, co powinno jednoczyć obecnych na spotkaniach z nim polityków.

Opowiedział także o przygotowaniach Kościoła Wrocławskiego do Światowych Dni Młodzieży. Podkreślił przy tym duże zaangażowanie w kwestię zapewnienia bezpieczeństwa przybywającym do Wrocławia młodym.

- Pośród wielu inicjatyw zorganizowaliśmy m.in. szkolenie dla księży, które przeprowadzili przedstawiciele służb mundurowych oraz konferencję na temat bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń religijnych - mówił abp Kupny.

Dodał, iż imprezę tę należy odbierać w dwóch wymiarach: religijnym i ogólnonarodowym.

- W obu przypadkach widzę ogromne szanse: na promocję naszej kultury i naszego kraju, ale także na pewne przebudzenie entuzjazmu wśród naszej młodzieży - zaznaczył abp Kupny, przywołując obrazki ze spotkania młodzieży w Niedzielę Palmową. - Setki młodych przez kilka godzin modliły się i wspólnie bawiły na Ostrowie Tumskim - opowiadał metropolita, dopowiadając, iż dostrzega większe zaangażowanie studentów i uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w życie Kościoła.

Parlamentarzyści dziękowali za kolejne zaproszenie oraz za możliwość spotkania i spokojnej rozmowy. Podkreślali, że dla nich ważne są tego rodzaju inicjatywy, podczas których mogą omówić kwestie ważne dla całej społeczności lokalnej. Rozmawiano m.in. na temat sekularyzującej się Europy oraz tego w jaki sposób młodzi z Dolnego Śląska mogą zapobiegać zanikowi wartości, na których budowana była cywilizacja europejska.

Zarówno ksiądz arcybiskup, jak i posłowie i senatorowie wyrazili pragnienie przygotowania kolejnych spotkań.

- Być może następnym razem spotkamy się w Henrykowie - zaproponował abp Kupny. Propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama