Nowy numer 25/2018 Archiwum

Apostołowie miłosierdzia w Małujowicach

Relikwie św. Faustyny Kowalskiej i św. Jana Pawła II znajdą miejsce w zabytkowym kościele.

Uroczystość instalacji relikwii odbyła się w Święto Miłosierdzia Bożego. Docelowo swoje miejsce znajdą w dwóch nowych ołtarzach zabytkowej świątyni.

Uroczystość, której przewodniczył ks. Rafał Hołubowicz, kanclerz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, rozpoczęła się procesją asysty i delegacji parafian z plebanii do kościoła pw. św. Jakuba Apostoła.

Następnie relikwiarze umieszczone zostały w tymczasowym ołtarzu. W tym czasie wierni odśpiewali litanię do świętych patronów.

W homilii kaznodzieja mówił o wyjątkowym czasie na świętowanie Bożego Miłosierdzia w roku Jemu poświęconemu.

Wierni zostali na koniec uroczystości namaszczeni balsamem miłosierdzia łagiewnickiego sanktuarium. Następnie nastąpiło liturgiczne ucałowanie relikwii obu polskich świętych.

W czasie liturgii.proboszcz ks. Tomasz Sałowski specjalnym aktem zawierzył siebie i parafię Bożemu Miłosierdziu. Liturgię uświetniły solistki z Akademii Muzycznej z Wrocławia i Katowic- Marzanna Wojak i Zofia Garganisz .

Po uroczystości odbyła się wspólna agapa z przedstawicielami pracowników kościelnych, rady duszpasterskiej i sołeckiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma