Nowy numer 25/2018 Archiwum

Słynny patriotyczny mural zniszczony

Mural patriotyczny z napisem "Walcząca Armio Wyklęta, Śląsk Wrocław o Was pamięta" to jeden z najsłynniejszych tego typu malunków we Wrocławiu i okolicach. Po raz kolejny nieznani sprawcy go zdewastowali.

Tym razem malunek na kamienicy przy skrzyżowaniu Kołłątaja i Kościuszki potraktowano bardziej "artystycznie" niż w poprzednich przypadkach... Ktoś domalował bowiem promienie tęczy wychodzące z oczu wilków stojących przed żołnierzami wyklętymi. Zdjęcia pokazują już nieco naprawiony mural; tęczowe promienie były pełne, nie miały białego koloru.

Wcześniej oblewano malunek różową farbą, domalowywano swastykę na herbie Śląska Wrocław, tęczę nad całością czy przekreślano postaci polskich bohaterów czarnym sprayem. Za każdym razem sprawców nie udało się zidentyfikować, a kibice szybko reagowali i naprawiali szkody.

Fragment tęczy domalowanej do muralu, sugerującej jednoznaczną symbolikę   Fragment tęczy domalowanej do muralu, sugerującej jednoznaczną symbolikę Maciej Rajfur /Foto Gość

Poprzednie przypadki wandalizmu nie wyglądały lepiej.

W sierpniu 2015   W sierpniu 2015

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma