Nowy numer 25/2018 Archiwum

Trzydzieści tysięcy za krzyżem

W ostatnią niedzielę mieszkańcy Lwowa uczestniczyli w Drodze Krzyzowej ulicami miasta.

Krzyż niosły rodziny ofiar wojny w Donbasie   Krzyż niosły rodziny ofiar wojny w Donbasie ks. Grzegorz Draus W czasie nabożeństwa były niesione relikwie bł. Wasyla Wieliczkowskiego   W czasie nabożeństwa były niesione relikwie bł. Wasyla Wieliczkowskiego ks. Grzegorz Draus Uliczna Droga Krzyżowa to wydarzenie religijne, które gromadzi największą liczbę uczestników w całej Ukrainie. Nabożeństwo organizowane jest przez diecezję greckokatolicką, ale zawsze biorą w nim udział również wierni rzymskokatoliccy. Wśród nich są także członkowie parafii pw. św. Jana Pawła II.

Trasa Drogi Krzyżowej wiodła przez lwowskie Stare Miasto. Rozpoczęła się przy karmelitańskim kościele pw. św. Michała (obecnie posługują w nim grekokatoliccy studyci, czyli mnisi), przez rynek aż do cerkwi katedralnej św. Jura. Krzyż był niesiony przez uczestników wojny na wschodzie Ukrainy, rodziny zabitych żołnierzy i przesiedlonych z terenów walk.

Rozważania przy stacjach były oparte na pismach bł. bp. Wasyla Wieliczkowskiego, wieloletniego więźnia obozów komunistycznych.

Zobacz lwowską Drogę Krzyżową z lotu ptaka:

Хресна хода УГКЦ 2016 з висоти пташиного польоту
Zaxid.Net

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma