Nowy numer 48/2020 Archiwum

Homoseksualizm a Kościół

Spotkanie Akademii Intelektu "Na peryferiach. Spotkanie z autorami książki »Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm«." odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 20.00

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: "Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne (...) Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji" (KKK 2358)."

Od przytoczonego fragmentu zaczynamy podróż z książką "Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm", podróż niełatwą, bo w obrębie tematu dziś trudnego i bardzo dyskusyjnego. Lektura ta to przede wszystkim spotkanie z ludźmi, którzy rozpoznają siebie jako homoseksualistów i czują się chrześcijanami.

Czy Kościół, w Polsce i na świecie, stwarza przestrzeń dla takich osób? Czy są one w stanie się w nim odnaleźć? Katarzyna Jabłońska, Cezary Gawyś i Stefan Horbulewicz odpowiedzą, na nurtujące nas pytania. O tym, jakie stanowisko jako chrześcijanie powinniśmy zająć względem homoseksualizmu, czy Jezus dziś jadałby właśnie z homoseksualistami i czy temat ten jest problemem dzisiejszego Kościoła, czy może motywującym wyzwaniem w programie duszpasterskim?

Spotkanie Akademii Intelektu "Na peryferiach. Spotkanie z autorami książki »Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm«." odbędzie się w czwartek 7 kwietnia o godz. 20.00 w Centralnym Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego "Maciejówka" na rogu ulicy Szewskiej i pl. Nankiera.

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę "Wyzywająca miłość. Chrześcijanie a homoseksualizm" w promocyjnej cenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama