Nowy numer 48/2020 Archiwum

Poznaj się lepiej ze Skautami Europy

Czym jest, a czym nie jest skauting? Skąd się wzięli i jak finansują swoje działania? Jak można się zaangażować? Na te i wiele innych pytań uzyskamy odpowiedzi 10 kwietnia, biorąc udział w drugiej edycji dolnośląskiego "ABC Skautingu".

- Ta inicjatywa, czyli tłumaczenia ludziom niezwiązanym z tym ruchem, czym jest nasze harcerstwo, wywodzi się z Warszawy. Tam miało to bardzo dobry odbiór. Gdy rodzice naszych skautów dowiedzieli się o takiej akcji, poprosili o zorganizowanie jej we Wrocławiu, bo daleko mamy do stolicy - mówił przy pierwszej edycji harcerz orli Paweł Sowa, członek Międzynurtowej Ekipy Komunikacji w 1. Hufcu Wrocławskim.

Teraz dolnośląskie środowisko Zawiszaków kontynuuje inicjatywę. Miejscem spotkania jest Centralny Ośrodek Duszpasterstw Akademickich "Maciejówka" przy pl. bp Nankiera 17a we Wrocławiu. Rozpoczęcie zaplanowano 10 kwietnia na godzinę 9 Eucharystią w kościele rektoralnym Św. Macieja.

Takie spotkanie można traktować jako odpowiedź na potrzebę rodziców. Potrzebę zrozumienia, czym jest skauting, co się dzieje z ich dziećmi, jak mogą włączyć się w działania, co powinni, a czego nie powinni robić itp.

Tym razem "ABC Skautingu" składa się z 4 bloków tematycznych:
Blok I – w godzinach 10:00 – 10.30 – Wstępniak - Czym jest, a czym nie jest skauting?
Blok II – w godzinach 10.30 - 12.00 – Metoda i system pracy w grupach wiekowych – jak działają wilczki, harcerki i harcerze, przewodniczki i wędrownicy?
Blok III – w godzinach 12.30 - 13.00 – Skąd się wzięli Skauci Europy, jak finansują swoje działania, jak wygląda praca roczna?
Blok IV – w godzinach 13.00 – 13.30 - Skauting w wychowaniu i jak się można zaangażować?

Pomiędzy blokami planowana jest przerwa kawowa. Zgłoszenia można wypełniać do piątku - 8 kwietnia 2016 r. Dobrowolny sugerowany koszt uczestnictwa to 10 zł, płatny na miejscu. W razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu pod adresem mailowym: abc.skautingu@gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama