Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Jubileuszowe dzwony

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Ciepłowodach świętuje 70. rocznicę reaktywacji po wojnie.

W czasie uroczystości jubileuszowych, którym przewodniczył abp Józef Kupny, poświęcony został odrestaurowany ołtarz główny, a także odnowione wnętrze kościoła, wraz z nowo utworzoną kaplicą kapłańską, w której umieszczono relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. ks. Michała Sopoćki oraz nowo odlane dzwony. Podczas Eucharystii metropolita udzielił sakramentu bierzmowania zgromadzonej młodzieży.

Arcybiskup podziękował za przeprowadzone prace parafianom i proboszczowi ks. Ryszardowi Słowiakowi, a młodym ludziom, którzy mieli otrzymać sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, mówił o dawaniu świadectwa wiary. Podkreśli, że osobą wierzącą jest się zawsze i wszędzie, tak, jak wszędzie i zawsze jest się ojcem i matką.

Nowe dzwony przybyły do Ciepłowód 10 marca, uroczyście witane podczas rekolekcji parafialnych. Zostały odlane wcześniej w Pracowni Ludwisarskiej Jana Felczyńskiego w Przemyślu. Upamiętniają 70. rocznicę reaktywowania parafii rzymskokatolickiej w Ciepłowodach po II wojnie światowej, 700-lecie istnienia kościoła w tej miejscowości oraz Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

Większy dzwon, o wadze 500 kg, nosi imię "Maryja Niepokalana", a ufundowali go parafianie wraz proboszczem. Średni, ważący 350 kg, o imieniu "Święta s. Faustyna", został ufundowany przez miejscowych przedsiębiorców Andrzeja  Knihinickego i Bronisława Koziołkiewicza.

Dzwony zostaną wkrótce umieszczone na wieży kościoła parafialnego obok znajdującego się już tam małego dzwonu. Znajdzie się tam również kapsuła czasu zawierająca dokument pamiątkowy, listę fundatorów oraz historię dzwonów w kościele w Ciepłowodach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama