Nowy numer 3/2021 Archiwum

Maraton Biblijny

Wspólna lektura trzech ksiąg Pisma św. rozpocznie się we Wrocławiu w sobotę, 9 kwietnia, o 10.00, w przeddzień Niedzieli Biblijnej. Każdy może dołączyć!

Maraton Biblijny, organizowany przez wrocławski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana oraz Zespół Szkół Urszulańskich, odbędzie się w kościele pw. św. Jadwigi przy pl. bp. Nankera (w obrębie Zespołu Szkół Urszulańskich).

Weźmie w nim udział m.in. młodzież uczestnicząca w XX Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, organizowanym przez „Civitas Christiana”.

Tym razem podczas konkursowych zmagań trzeba wykazać się znajomością Pieśni nad Pieśniami, listu do Efezjan oraz Ewangelii według św. Mateusza.

Właśnie te biblijne księgi będą odczytywane podczas maratonu. Za nami już szkolny etap biblijnej rywalizacji (przystąpiło do niego 30 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski), kolejny odbędzie się 26 kwietnia w poszczególnych diecezjach. Wyłonieni zostaną wówczas finaliści, którzy wezmą udział w etapie ogólnopolskim.

Jak podkreślają organizatorzy, w biblijnej inicjatywie nie chodzi o czytanie dla samego czytania, nie jest to też wyścig. Akcja ma prowadzić do spotkania z żywym Słowem. Do kościoła pw. św. Jadwigi podczas trwania maratonu może przyjść każdy. Każdy również może wziąć udział w czytaniu – zapisy są przyjmowane pod adresem:

estera.ryczek@civitaschristiana.pl lub telefonicznie 693 590 089.

Dzień później, 10 kwietnia, przypada Niedziela Biblijna. Otwiera VIII Tydzień Biblijny, który potrwa do soboty 16 kwietnia. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Gdy usłyszeli Ewangelię, przyjęli chrzest w imię Pana Jezusa” (Dz 19,5 ).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama