Dzięki symbolom ŚDM mieszkańcy zachodniej części Wrocławia w niedzielny wieczór usłyszeli na swych ulicach radosne pieśni głoszące Zmartwychwstanie.
Krzyż i ikona ŚDM znalazły się ok. 20.00 przed kościołem pw. św. Maksymiliana M. Kolbego na Gądowie.
Przywitano je pod pomnikiem św. Jana Pawła II stojącym obok świątyni wzniesionej jako Pomnik 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Kościół został poświęcony 31 maja 1997 r. przez Jana Pawła II, który zatrzymał się tu jadąc z lotniska do katedry.
„Oto drzewo krzyża, na którym zawisło zbawienie świata…” – usłyszeli trzykrotnie parafianie przechodząc spod pomnika do świątyni.
Po Mszy św., w blasku pochodni i świec, rozpoczęła się Droga Światła, w czasie której młodzież z poszczególnych parafii dekanatu niosła krzyż i ikonę ŚDM. Podczas kolejnych stacji rozważane były wydarzenia i treści związane ze Zmartwychwstaniem Pana Jezusa. Nabożeństwo odbyło się na trasie pomiędzy kościołem pw. św. Maksymiliana M. Kolbego przy ul. Horbaczewskiego a kościołem pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Bajana, gdzie do północy można było zatrzymać się na adorację krzyża.
– W naszej parafii podczas Dni w Diecezjach będziemy gościć 200 Hiszpanów z Madrytu (część 1500-osobowej grupy) – mówi Łucja, parafialna koordynatorka wolontariuszy przygotowujących się do ŚDM. – W naszym gronie jest parę osób znających hiszpański. Dla rodzin przyjmujących przybyszów organizujemy 2-dniowy warsztat językowy, by choć troszkę osłuchali się z językiem naszym gości. Co dla nich szykujemy? Zaprosimy Hiszpanów m.in. do włączenia się w dzieła miłosierdzia. Zaprowadzimy ich do kilku miejsc, w których będą mogli konkretnie pomóc ludziom. Jednym z nich jest Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci w Jaszkotlu.
Zobacz także TUTAJ