Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wypłyń i obierz kurs na ŚDM

Zostań wolontariuszem i przeżyj niezwykłą przygodę. Dziś rozpoczyna się rekrutacja.

Diecezjalny sztab przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Archidiecezji Wrocławskiej ogłasza nabór do wolontariatu krótkoterminowego podczas Dni w Diecezjach (20-25 lipca) poprzedzających spotkanie w Krakowie.

Od 11 kwietnia na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl będzie dostępny formularz zgłoszeniowy. Rekrutacja potrwa do 31 maja.

Do wolontariatu Dni w Diecezjach zaproszonych zostanie łącznie 300 osób. Głównym celem ich działania będzie zapewnienie sprawnej i profesjonalnej obsługi młodych pielgrzymów goszczących w dniach 20-25 lipca we Wrocławiu.

Na wolontariuszy czekają różnorodne zadania z zakresu służby porządkowo-technicznej, logistycznej, informacyjnej. Zapewnią oni wsparcie przy organizowanych przez sztab wydarzeniach centralnych, pomoc parafiom w organizacji pobytu grup z zagranicy oraz wsparcie w obsłudze medialnej lipcowych uroczystości.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto do 31 maja 2016 r. ukończy 16 lat, wypełni formularz oraz pomyślnie przejdzie proces rekrutacji (osoby niepełnoletnie muszą przedłożyć zgodę rodziców). Na wolontariuszy czeka seria szkoleń, które przygotują ich do pełnienia swojej służby.

Wrocławski wolontariat Światowych Dni Młodzieży to niezwykła okazja zdobycia nowych umiejętności, osobistego rozwoju, nawiązania przyjaźni i pracy w młodym zespole ludzi z chrześcijańskimi wartościami. To także okazja poznania młodych z całego świata ale przede wszystkim możliwość tworzenia niezwykłego wydarzenia jakim są Światowe Dni Młodzieży będące dziełem św. Jana Pawła II.

Dni w Diecezjach to pierwsza część obchodów Światowych Dni Młodzieży podczas których, młodzież gości w parafiach na terenie całego kraju - gospodarza spotkania. W tym czasie do Wrocławia przybędzie ok. 15 tys. młodych ludzi z ponad 30 krajów m.in. z Kanady, Argentyny, Korei Południowej, Francji, Włoch, Ukrainy czy Nowej Kaledonii. Program Dni w Diecezji Wrocławskiej zakłada szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych - szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama