Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zatańcz dla miłosierdzia

Peregrynacja Symboli Światowych Dni Młodzieży we Wrocławiu kończy się 16 kwietnia. Z tej okazji wolontariusze ŚDM pragną zaprosić wszystkich wrocławian i nie tylko do wspólnego bicia rekordu w tańcu uwielbienia.

– Na zakończenie peregrynacji chcemy wyrazić nasze dziękczynienie za nią i za wszystkie cuda, które Pan Bóg zdziałał i zdziała w naszym życiu – mówi Magda, wolontariuszka Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM. – Chcemy uwielbić Pana Boga tańcem, roztańczyć cały Wrocław! W ten sposób zamierzamy przygotować się do Dni w Diecezjach, podczas których również będziemy modlić się tańcem.

Flash mob noszący nazwę „Zatańcz dla miłosierdzia!” rozpocznie się o 15.20 przy kościele św. Idziego na Ostrowie Tumskim. Oprócz bicia rekordu tanecznego przy hymnie ŚDM „Błogosławieni miłosierni” przewidziane są także tańce lednickie. Uczestników poprowadzą wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów „Freak Frak” oraz wrocławscy wolontariusze ŚDM, którzy w minionym tygodniu „Pod Czwórką” ćwiczyli układ. – Podczas próby Pan Bóg wlał w nasze serca ogromnie dużo radości – zaznacza Magda.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do tłumnego przybywania, by w gronie rodziny i znajomych uwielbiać Boga tańcem i gwarantują świetną zabawę oraz spory zastrzyk endorfin. – Nie bądźcie sztywniakami, pokażcie, że Wrocław też potrafi zrobić coś wielkiego w Roku Miłosierdzia – zachęca Kaja z Sekcji Peregrynacji Symboli ŚDM. – Pokażmy Krakowowi, że możemy zatańczyć w 500 osób do hymnu ŚDM.

Taniec miłosierdzia zakończy się około 16.15. W ostatni dzień pobytu Symboli ŚDM we Wrocławiu warto wziąć także udział w oratorium słowno-muzycznym na Ostrowie Tumskim „Miłość ponad wszystko” (16.30). O 18.30 w katedrze odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, a po niej wystąpią zespoły N.O.E. i Gate of Heaven. Po Apelu Jasnogórskim będzie jeszcze możliwość osobistej modlitwy przy Symbolach ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama