Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z nutą do Nieba

Po raz piąty w katolickiej szkole prowadzonej przez wrocławską Caritas w Kotowicach spotkali się mali wykonawcy utworów religijnych.

Podczas V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej ponad 70 małych artystów dzieliło się swoimi talentami. Śpiewali, grali na instrumentach, ale też modlili się śpiewem.

Dla konkursowego jury wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne, ponieważ poziom przygotowania i osobiste umiejętności były na bardzo wysokim poziomie. Dziecięcy  śpiew trafiał prosto w serca obecnych.

Kryteria oceniania zostały przez organizatorów bardzo skrupulatnie określone. Pod uwagę brano czystość wykonania, rytmiczność i melodyjność, prezencję na scenie czy zapamiętanie tekstu.

Dodatkowe punkty mogli zdobyć uczniowie grający na instrumentach muzycznych. Wysoki poziom spowodował wprowadzenie subiektywnego kryterium, jakim było odczuwanie w wykonaniu ducha modlitwy.

Wykonawcy zostali podzieleni na trzy kategorie: Zespół klas I – III, Soliści klas IV – VI, oraz zespół klas IV – VI. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

  • Zespół klas I – III : Zespół SP Siechnice z piosenką: „Podaruj mi swój czas”,
  • Soliści klas IV – VI: Marek Kukla (SP Polakowice) z piosenką: „Ofiaruję Ci”,
  • Zespół klas IV – VI : duet SP Polakowice z piosenką: „Chlebie najcichszy” oraz chór KSP Kotowice „Pobłogosław Ojcze”.

Wykonawcom serdecznie gratulujemy.

Z nutą do Nieba   Akompaniament na cymbałkach Archiwum wrocławskiej Caritas Z nutą do Nieba   Ponad 70 artystów prezentowało swoje talenty Archiwum wrocławskiej Caritas

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama