Nowy numer 48/2020 Archiwum

Bunt na pokładzie

Rekolekcje dla rodziców zbuntowanych nastolatków odbędą się 7 maja we Wrocławiu. Trwają zapisy.

– Rekolekcje są zaproszeniem do spotkania się dwóch światów – rodziców oraz ich zbuntowanych pociech – mówi Michał Frąckowicz. – Mają pokazać, że okres dojrzewania, z burzą hormonów, z buntem, to czas… zaplanowany przez Boga (…). To taki fajny moment, w którym człowiek zadaje sobie pytania: kim jestem, co chcę robić w życiu, jak chcę tym życiem pokierować? W zetknięciu z autorytetami, które mają pomysł na jego życie – rodzice, szkoła, nauczyciele, rówieśnicy, Kościół ­– młody człowiek może powiedzieć: „Stop. Mam prawo do swoich decyzji”.

Spotkanie ma pomóc rodzicom zrozumieć, że Bóg cieszy się z nich, z ich trudu, nawet jeśli mimowolnie popełniają błędy. Ma także ułatwić im zrozumienie świata ich dzieci.

Podczas rekolekcji – na które zapraszają Stowarzyszenie Walka Duchowa i Wspólnota „Mocni w Duchu” – odbędzie się Eucharystia z modlitwą o odnowienie relacji rodzice – zbuntowane dzieci, warsztaty, konferencje tematyczne oraz panel dyskusyjny. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową pod adresem walkaduchowa@gmail.com lub telefonicznie, od poniedziałku do piątku między 19.00 a 21.00 pod numerem 730 739 223.

Rekolekcje odbędą się w Domu Sióstr Notre Dame we Wrocławiu przy ul. Świętego Marcina 12. Liczba miejsc ograniczona.

W programie konferencja „Jesteś bardzo dobrym rodzicem i masz prawo do błędów”, „Młody człowiek w gąszczu autorytetów, czyli walka o tożsamość”, „Bunt młodych czyli dla każdego coś praktycznego”, medytacja „Jestem z Ciebie zadowolony”, warsztaty: „Dobra myśl o swoim dziecku”, „Rynek Autorytetów”, „Podróż w dookoła światów, czyli co jest dla Ciebie najważniejsze”, „Jak mówić do swojego zbuntowanego nastolatka?”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama