GN 48/2020 Archiwum

Nowoczesna przejmuje ludzi PO

Do Nowoczesnej przechodzi sześciu miejskich radnych Platformy Obywatelskiej, tworząc nową koalicję w mieście z prezydentem.

Wcześniej rozpadł się klub PO w sejmiku województwa dolnośląskiego.

- Cieszę się z tej koalicji nie tylko dlatego, że Wrocław potrzebuje stabilności na najbliższe lata, ale potrzebuje też silnej ręki prezydenta. Jest to miasto w którym się urodziłem i wychowałem, dlatego to dla mnie osobisty i ważny moment - powiedział Ryszard Petru podczas konferencji.

Zadowolenia nie ukrywał prezydent Rafał Dutkiewicz, który nawiązał do nazwy partii Ryszarda Petru w kontekście polityki miasta.

- Wrocław jest miastem nowoczesnym. Zbudujemy tu bardzo nowoczesny i dobry projekt. To kolejne otwarcie w naszym mieście. Chcemy jeszcze lepiej służyć mieszkańcom i wzmacniać wizerunek Wrocławia -  tłumaczył Dutkiewicz, stwierdzając, że nadal pozostaje osobą bezpartyjną.

Politycy nie podali nazwisk tych radnych, którzy zapisali się do Nowoczesnej. W obiegu nieoficjalnych informacji podejrzewa się Pawła Rańdę, Tomasza Hanczarka,  Piotra Uhle, Agnieszka Kędzierską, Dorotę Galant, Magdalenę Razik-Trziszkę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama